Hoşgeldiniz  

Atso Başkanı Davut Çetin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Semih Köken | 28 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Atso Başkanı Davut Çetin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Türkiye Cumhuriyeti‘nin 93. Yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşadığını belirterek daha güçlü bir Türkiye için birlik ve beraberliğin korunması, her alanda sevgi dilinin kullanılması dileğinde bulundu.

ATSO Başkanı Davut Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Davut Çetin mesajında şunları kaydetti;

“Bugün milletimizin adeta küllerinden yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 93. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. 1923’te büyük önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları, milli mücadele sonrasında modern bir ülke meydana getirmek ve en ileri milletlerin düzeyine çıkma hedefiyle Cumhuriyeti ilan ettiler. Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk ile arkadaşları, ileri batı ülkelerinin hukukunu benimsediler ve çok partili sisteme geçerek demokrasinin yolunu açtılar. Türkiye Cumhuriyeti, bugüne kadar birçok zorluğa, iç ve dış düşmanların saldırılarında rağmen güçlü şekilde ayakta kalarak ne kadar sağlıklı temeller üzerinde yükseldiğini göstermektedir. Bu bakımdan Cumhuriyetimizin kurucularını bir kez daha şükranla anıyorum. Eğer Bu tabloyu korumak istiyorsak ayrışmadan, hep birlikte güç birliği içinde yürümeye devam etmeliyiz.”

Çetin mesajına şöyle devam etti:

“Son dönemde ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır. Birkaç yıldır PKK, DHKPC,IŞİD ve FETÖ gibi örgütlerin neden olduğu terör ve darbe girişimi olayları nedeniyle yüzlerce kişinin ölümleriyle sonuçlanan katliamlarla karşı karşıya kaldık. İnsanı insan yapan özelliği vicdandır. Türkiye ortak vicdanı tekrar inşa etmek zorundadır. Kamplaşmaların sona ermesi bugün en büyük ihtiyaçtır ve bugün en büyük vatanseverlik sevgi dilini kullanmaktır, uzlaşmaktır. 93 yaşındaki güçlü Türkiye Cumhuriyeti bu zor günlerin üstesinden gelecek güçtedir. Birlik ve beraberlik içerisinde bu günleri de bir an önce atlatacağız. Bu süreçte ATSO olarak görev ve sorumluluklarımızı biliyoruz. İş dünyası olarak ülkemiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya, görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Ekonomiye yapacağımız katkı ve istihdam sağlamadaki görevimizi tüm ATSO üyeleriyle birlikte paylaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 93’inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yüce Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Ulu ÖnderMustafa Kemal Atatürk‘ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan ve halen bu topraklar için hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz.

Türkiye’nin, Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru, Atatürk‘ün çağdaş uygarlık hedefine güçlü adımlarla ilerlemesi dileğiyle, tüm üyelerimizin, hemşehrilerimizin ve milletimizinCumhuriyet Bayramı‘nı kutluyorum.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle