Hoşgeldiniz  

Antalya’nın İlk Ekolojik Kreşinin İnşaatına Başlandı

Semih Köken | 05 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya’nın İlk Ekolojik Kreşinin İnşaatına Başlandı

Döşemealtı Belediyesi, Antalya‘da ilk olma özelliği taşıyan Ekolojik kreşin temelini attı.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç‘in ilçede yaşayan ve ekonomik durumu iyi olmayan ailelere hizmet vermesi için projelendirdiği Ekolojik kreşte 1-6 yaş arası yaklaşık 200 çocuk kalabilecek. Klasik kreş eğitimlerinin yanısıra günlük çiftlik hayatının öğretileceği mini uygulama tarlalarıyla bir ilk olacak kreşte poni atlar, keçi, koyun, kuzu, tavşan, kuğu, kaz ve ördek gibi hayvanlara ev sahipliği yapacak. Kreşte ayrıca gölet, sentetik zeminli çocuk bahçesi, cep sineması, atölyeler, sağlık birimi ve idari ofisler olacak.

Enerjisini güneşten alacak

İki katlı olarak tasarlanan ve inşaatına başlanan kreşin zemin katında 6 derslik, birinci katında ise idari bölümler ve toplantı salonları bulunacak. 2 milyon 256 bin liraya mal olacak Türkiye‘nin ilk eko kreşi 25 Mart 2017 tarihinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak. Bin 100 metrekare kreş alanı, 77 metrekare ahırı bulunan kreşin iç avlusunun üst kısmı açık olacak ve binanın tamamı cam kaplamalı olarak inşa edilecek. Çocukların doğa ile iç içe olmaları için tasarlanan bina ve çevresi, Türkiye‘de ki kreş projeleri arasında örnek gösteriliyor.

Örnek proje

Nitelikleri itibariyle benzerlerinden çok daha farklı bir kreş projesi hazırladıklarını söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, önümüzdeki yıl Mart ayı sonunda tamamlanacak kreş binasının kamu eliyle yaptırılan örnek bir proje olacağını söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle