Hoşgeldiniz  

Antalya’da darbeye ortak tavır

Semih Köken | 19 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya’da darbeye ortak tavır

ANTALYA Büyükşehir Belediye Meclisi’nin toplantısında, AK Parti, CHP ve MHP ortak bir deklarasyon yayımlayarak darbe girişimini kınadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında, darbe girişimine karşı deklarasyonu Ak Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer ve MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli imzaladı. Deklarasyonu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel okudu. 3 partinin darbe girişimine karşı yayımladığı deklarasyonda, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak, ihanet çetesinin kanlı darbe eylemini nefretle lanetliyor, darbeye karşı ortak mücadele kararlılığını, seçimle göreve gelmiş Gazi TBMM’nin ve Hükümetin yanında olduğumuzu, yüce milletimize ve demokrasi sevdalısı Antalya halkına bir kez daha bildiriyoruz” denildi.

Darbe girişiminin dış destek ve paralel terör örgütü organizasyonuyla gerçekleştirildiğinin vurgulandığı ortak metinde, şu ifadelere yer verildi:

“Darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük faktörün aziz milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin, siyasi partilerimizi, TSK komuta kademesinin, sivil toplum örgütlerimizin, medyamızın darbeye karşı kararlı duruşu, yani birlik ve beraberlikle milli iradeye sahip çıkmaları olmuştur. Demokrasiye bağlılığını göstererek, ihanet çetesini ve dış destekçilerini bozguna uğratan aziz milletimize teşekkür ediyoruz. Kanlı darbe girişiminin önlenmesinde en büyük rolü oynayan, tanklara karşı göğsünü siper eden kahraman vatan ve millet evlatlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde canı pahasına mücadele eden kahraman komutanlara, göğsünü siper eden kahraman emniyet teşkilatımıza minnetle teşekkür ediyoruz.

Demokrasi ve vatan için, milletin namusu ve şerefi için kendisini feda ederek batan güneşlerimize, oğlu, kardeşleri ve arkadaşlarıyla birlikte şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, isimlerini tarihe altın harflerle not düşeceğimize söz veriyor, yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı diliyoruz.15 Temmuz’da Türk milletinin kanlı darbe girişimine karşı elde ettiği ‘Demokrasi Zaferi’ olması, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi de şehitlerimize karşı borcumuzdur.”

Ortak metnin devamında ise şöyle denildi:

“Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi grupları olarak, Antalya’nın tarih boyunca olduğu gibi, gelecekte de demokrasinin, barış ve kardeşliğin kalesi olması için, hiçbir siyasi, dini, etnik ayrım yapmadan tam bir birlik ve beraberlik içerisinde çalışacak, ihanet çeteleriyle birlikte mücadele edeceğiz. Halkımızın da milli birlik ve beraberliğimizi, devletimizin, milletimizin vakarını, darbeci çetelerin asla temsil edemeyeceği Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin şerefini hassasiyetle korumak, iç çatışma çıkarmaya dönük provokasyonlara, kışkırtmalara karşı durmak, hukuk devleti ilkelerine sahip çıkmak üzere gerekli sağduyuyu, sabır ve metaneti göstereceğine inanıyoruz. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesi hedefine daha güçlü adımlarla yürümeye devam edecektir.”

Başkan Menderes Türel’in bildiriyi okumasının ardından, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE MECLISI'NIN, TEMMUZ AYI DEVAM TOPLANTISINDA AK PARTI, CHP VE MHP ORTAK BIR DEKLARASYON YAYIMLAYARAK DARBE GIRISIMI KINADI. BASKAN MENDERES TUREL'IN BILDIRIYI OKUMASININ ARDINDAN, SEHITLER ICIN SAYGI DURUSUNDA BULUNULDU, ISTIKLAL MARSI OKUNDU.(FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle