Hoşgeldiniz  

Antalya OSB lider yöneticiler yetiştirecek

Semih Köken | 27 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya OSB lider yöneticiler yetiştirecek

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB), bölgede faaliyet gösteren firmaların 2. ve 3. kuşak temsilcilerini geleceğe hazırlamak için hazırladığı ‘Lider Yöneticiler Projesi, ağustos ayında başlayacak.

 

Antalya OSB Müdürlüğü tarafından, bölgede faaliyet gösteren firmaların 2’nci ve 3’üncü kuşak yöneticileri için kapsamlı bir eğitim projesi hazırlandı. Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar öncülüğünde başlatılan ve Türkiye’de bir ilk olan Lider Yöneticiler Projesi kapsamında genç sanayicilerin bir dernek çatısı altında toplanıp bölgeye ve geleceklerine katkı sağlayacak faaliyetler içerisinde bulunması sağlanacak. Bölge Müdürlüğü tarafından koordine edilecek eğitimlerde gençlerin lider ve yaratıcı yönleri güçlendirilerek geleceğin başarılı ve örnek iş insanları yetiştirilecek.

5 AŞAMALI 12 GÜNLÜK EĞİTİM

5 aşamadan oluşacak projenin danışmanlığını AGT Yönetim Kurulu Üyesi sanayici Mehmet Semih Söylemez gönüllü olarak üstlenirken, genç CEO’lara öncelikle uzman eğitmenler tarafından yönetim becerileri, kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleri verilecek. Eğitimlerin ardından gençlerin Türkiye’nin önde gelen ekonomistleri ve işadamlarıyla bir araya gelip ekonomi ve başarı söyleşileri gerçekleştirmesi sağlanacak. Son aşamada düzenlenecek bir çalıştayla tamamlanacak projenin ağustos ayında başlayıp eylül ayında sona ermesi, toplamda 12 gün sürmesi planlanıyor.

GELECEĞE YATIRIM

Lider Yöneticiler Projesi’nin Antalya OSB’ye ve firmalara çok büyük katkılar sağlayacağına dikkati çeken Başkan Bahar, “Yapılan araştırmalara göre aile şirketleri günümüzde en fazla 3’üncü kuşağa kadar ilerleyebiliyor. Yeni jenerasyonların başka alan ve sektörlere ilgi duyması sonucunda bin bir emek ve güçlükle inşa edilmiş büyük yatırımların maalesef sonu geliyor. Biz bu proje ile hem ülkemize katma değer sağlayan, istihdam yaratan ekonomik değerin mevcudiyetini korumasını hem de genç sanayicilerin geleceğin dünyasına yön verebilecek kapasiteye ulaşmalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİME KATKI

Projenin detayları hakkında bilgi veren Bahar, “Kişisel gelişim eğitimleri ile kişiye sahip olduğu potansiyelin farkındalığını ve bu gücü etkili olarak nasıl kullanacağını, yönetici geliştirme programı ile liderlik, yaratıcılık ve yerinde problem çözme yetkinliklerini, ikna ve stratejik yönetim kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Kurumsal gelişim eğitimleri ise markalaşma, marka ve kaynak yönetimi, büyüme, inovasyon, satış, dış ticaret ve finans konularında kapsamlı bilgilerin sunulacağı bir süreç olacak” diye konuştu.

ÇALIŞTAY İLE SON BULACAK

Başarılı liderler ve ünlü ekonomistlerle yapılacak söyleşiler ile başarı kavramının ulaşılabilir bir olgu olduğunun örnekleriyle genç sanayicilere yansıtılacağını söyleyen Bahar, “Son aşamada gerçekleştirilecek çalıştayda ise ‘OSB İstihdam Sirkülasyonu Neden ve Çözümleri’ konusu masaya yatırılacak. Elde edilen çalışmalar çalıştay sonunda bir rapor haline getirilecek. Tüm bu süreçlerin neticesinde genç CEO’larımızın profesyonel ve bireysel gelişimlerine uzman eğitmenler ve doğru eğitim sistemiyle katkıda bulunmayı, Lider Patron-Mükemmel Yönetim denklemiyle bölge verimliliğinin artmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle