Hoşgeldiniz  

Ak Parti İl Danışma Meclisi toplandı

Semih Köken | 26 Eylül 2016 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Ak Parti İl Danışma Meclisi toplandı

AK Parti Antalya İl Başkanlığı Eylül Ayı İl Danışma Meclisi’ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ak parti teşkilatları olarak bundan sonraki seçimlerde uygulamak için yeni bir çalışma yaptıklarını, bu çalışmada pilot il olarak da Antalya’yı seçtiklerini kaydetti.

ATAŞ “Önümüzdeki seçimler için yeni bir çalışma planlıyoruz. Bu çalışmamızda da AK Parti teşkilatı olarak en başarılı illerden birisi olan Antalya’yı pilot bölge olarak seçip ilk uygulamayı burada hayata geçirmeyi düşünüyoruz” dedi.

AK Parti Antalya İl Başkanlığı Eylül Ayı İl Danışma Meclisi Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın katılımıyla gerçekleştirdi. İlçelerdeki eylül ayı danışma meclislerinin ardından gerçekleşen, il danışma meclisine, AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer, Genel Merkez Antalya Koordinatörü Ahmet Koca, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ile Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetimleri katıldı.

ANTALYA UYUM İÇERİSİNDE

Teşkilatlarda uyumun çok önemli olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş AK Parti Antalya Teşkilatının diğer illere örnek teşkil edecek bir uyum içerisinde gördüğünü belirtti. Ataş konuşmasında şunlara yer verdi; “Teşkilatlarda uyum esastır, uyum olmayan teşkilatlarda her türlü sorunu yaşarsınız. İlçe Danışma meclislerimiz ile birlikte iki gündür devam eden çalışmalarımızda şunu gördük. Antalya İl Teşkilatımız diğer il teşkilatlarımıza örnek teşkil edebilecek bir uyumlu bir çalışma içerisinde. Biz bu uyumu Ankara’da milletvekillerimizin kendi aralarındaki uyumundan görüyorduk. Sadece bu dönemde değil bundan önceki dönemlerde de bu uyuma şahit olduk. Antalya’daki il başkanlarımızın her döneminde bu uyumu gördük. Teşkilatta uyum esastır. Ben burada bu uyumu gördüğüm için gerçekten çok mutlu oldum. Her gittiğimiz ilçede coşku ile o toplantılara katılımları gördük. Mevsimsel olarak böyle bir katılım olmaya bilirdi. Ancak tüm ilçelerimizde geniş bir katılımla danışma meclislerini yaptık. Bu uyumlu çalışma için ben tek kelime ile Antalya teşkilatlarımızın tamamını tebrik ediyorum. Allah aramızdaki birliği beraberliği kardeşliği bozmasın ”

BİZE DURMAK YAKIŞMAZ ÇALIŞMAK YAKIŞIR

Antalya’nın koyduğu hedeflere, yakaladığı bu uyum ile ulaşacağına inandığını belirten Ataş, ”Bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu bir partide siyaset yapıyoruz. Onun kurduğu partide siyaset yapmak sorumluluk gerektiriyor. Onun çalışmasına ayak uyduracak bir performansla çalışmayı gerektiriyor. Onun için bize durmak yakışmaz çalışmak yakışır. Antalya 2002 yılından bugüne oylarını en çok arttıran illerimiz arasında yer almıştır. Türkiye’deki diğer teşkilatlarımızın hepsi böyle bir artış sağlamış olsaydı bizim oy oranımız asgari yüzde 68 olması lazımdı. Antalya için bu oy oranı yeterli mi? Değil. Antalya’da en az yüz 50 oy aldığımız zaman rahat bir nefes alır hedefimize de ulaşırız. Bu zemini sağlayabilir miyiz? Bu teşkilat eğer oylarını yüzde 100 arttırabilmişse sağlar. Ben buna inanıyorum inanırsak sağlarız” dedi.

ANTALYA İLK OLACAK

Antalya’nın pilot bölge olarak seçildiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ataş “Teşkilat olarak seçime yönelik yeni bir sistem değişikliği üzerinde duruyoruz. Bizim teşkilatlardan anladığımız il, ilçe, kadın ve gençlik teşkilatlarının yanında mahalle teşkilatlarımız ve sandık görevlilerimizdir. Bu açıdan Antalya teşkilatımız 25 bin kişilik büyük bir aile. Önümüzdeki seçimler için yeni bir çalışma planlıyoruz. Bu çalışmamızda da AK Parti teşkilatı olarak en başarılı illerden birisi olan Antalya’yı pilot bölge olarak seçip ilk uygulamayı burada hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Katıldığım altı ilçe ve İl Danışma Meclisimizde Antalya’nın bu potansiyele sahip olduğunu bir kez daha gözlemlemiş oldum ”diye konuştu.

FİTNEYE FIRSAT VERMEYECEĞİZ

FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin ardından fiziki bir tehlike kalmadığını, tehlikenin versiyon değiştirdiğini sözlerine ekleyen Ataş son olarak şunları söyledi; ”15 Temmuz darbe girişimi Türkiye’ye karşı bir işgal girişimidir. Tehlike bitmiş değildir. Versiyon değiştirerek başka metotlarla yeniden bunun denemelerini yapabilirler. Buna karşı hazır olmamız gerekiyor. Şimdi ne yapıyorlar ‘AK Parti içindeki fetocuları ne zaman temizleyecek’ diyerek ortalığa fitne ateşi atıyorlar. AK Parti teşkilatları dedikodu teşkilatları değildir. Aranızda asla fitneye fırsat vermeyin. Birlik ve beraberliğinizi her zaman ki gibi koruyun. Bizi Allah’ın gücünün dışında hiçbir güç yıkamaz. Birbirimize kapı gibi güveneceğiz, demir gibi birbirimize sarılacağız. Hiç bir güç bizi dışardan etkileyemeyecek. Bugüne kadar bizi demokratik yöntemlerle yıkamadıkları için, demokratik olmayan yöntemlere başvurdular onlarla da bir sonuç alamadılar inşallah alamayacaklarda. Oyunlara gelmeyeceğiz. Biz kendi kendimizi yönetecek iradeye sahibiz, çünkü biz AK Parti’yiz ”dedi.

HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ

Eylül Ayı il danışma meclisi açılış konuşmasını yapan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın katılımlarıyla ilçe danışma meclislerinin çok verimli geçtiğini belirtti. Sümer konuşmasında;” İl Teşkilatı olarak her seçimde oylarımızı yükselttik. Antalya’da adeta iğneyle kuyu kazıyoruz. 2002’de girdiğimiz ilk seçimde yüzde 21 olan oyumuzu 1 Kasım 2016’da yüzde 42’ye çıkardık. Türkiye genelinde oyunu yüzde yüz arttıran tek iliz. Ancak bu yeterli değil Antalya’da oy hedefimiz yüzde 50’dir. Bu hedefimize ulaşmak için birçok projeyi hayata geçirdik. Hedef 500 Bin Üye projemiz başarı ile devam ediyor. 250 Bin üye sayısı ile başladığımız projede bugün üye sayımız 300 Bine ulaştı. Bu hedeflerimize ulaşmak için sabırla, özveri ile birlik ve beraberliğimizi koruyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genel Başkan yardımcımız ve Teşkilat başkanlarımız Mustafa Ataş’ın katılımıyla Akseki, Alanya, Manavgat, Serik, Aksu ve Kepez ilçelerimizde eylül ayı ilçe danışma meclislerimizi büyük bir heyecan içerisinde gerçekleştirdik. Başkanımızdan Antalya’da hızımızı arttıracak çok önemli görüş ve tavsiyelerini dinledik. Bu sebeple bizlerin her zaman yanında olan değerli başkanımız Mustafa Ataş’a teşekkürlerimi sunarım “dedi.

TÜREL “ANA MUHALEFET FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜYOR.”

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ana muhalefet Partisi CHP’nin Yenikapı’da tüm dünyaya verilen birlik ve beraberlik mesajının ardından yeniden fabrika ayarlarına geri dönmeye başladığını söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün okulları ile ilgili açıklamalarına cevap veren Türel, Kemal Kılıçdaroğlu’na FETÖ’nün okullarının nasıl güçlendiğini merak ediyorsa, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li meclis üyelerinin tutanaklara geçen konuşmalarına bakması gerektiğini şu sözlerle ifade etti. “Üzülerek izliyorum ki demokrasi etrafında toparlanan Yenikapı’da dünyaya verilmesi gereken en güzel mesajı veren ana muhalefet partisi, yeniden fabrika ayarlarına geri dönmeye başladı. Olacak iş değil. Geçtiğimiz günlerde ana muhalefet liderinin Kahramanmaraş’taki konuşmasını televizyondan dinliyorken kulaklarıma inanamadım. El insaf dedim. Biz, FETÖ Terör örgütünün bu ülke için büyük bir hain çete olduğunu fark ettikten sonra bununla ilgili tüm gayreti ortaya koyuyorken, ana muhalefet partisi sanki sütten çıkmış ak kaşık. Sayın Kılıçdaroğlu soruyor. Diyor ki, bu FETÖ nasıl güçlendi? 40 senedir güçlendiğini, AK Parti daha kurulmadan devlete sızmaya başladığını cümle alem biliyor. FETÖ’nün hain bir çete olduğunu fark ettikten sonra en iyi şekilde mücadele verdiğimizi de cümle alem biliyor. Esasında CHP’ye şunu sormak lazım.17-25 Aralık’tan sonra siz ne yaptınız? Bizim bu mücadelemizde yanımızda mı oldunuz? Yoksa biz bu mücadeleyi veriyorken boşalttığımız alanı doldurma gayreti içerisine mi girdiniz?” dedi.

NASIL GÜÇLENDİĞİNİ MERAK EDİYORSAN MECLİS TUTANAKLARINA BAK

Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün okullarının nasıl güçlendiğini merak ediyorsa Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li Meclis üyelerinin tutanaklara geçen konuşmalarına bakmasını gerektiğini aktaran Türel konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “FETÖ’nün hain okulları nasıl güçlendi diyor. Sayın Kılıçdaroğlu FETÖ’nün hain okullarının nasıl güçlendiğini öğrenmek istiyorsa, Ağustos 2014 tarihindeki Büyükşehir Belediye Meclisi’nin zabıtlarını okusun. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarının Cumhuriyet Halk partili meclis üyelerinin tutanaklardan orada o okullar için ne kadar güzel okullar, cici çocuklar yetiştiriyor dediğini görsün. Hani hain okullardı. Kendi meclis üyelerin hain okullar dediğin o okullar için, ‘Çok güzel okullardır, cici çocuklar yetiştiriyor’ diyorlar. Açsınlar kayıtlara baksınlar. Sayın Kılıçdaroğlu kendini sütten çıkmış ak kaşık gösterme. Burada en güzel sözü Adalet Bakanımız söyledi. Sayın Bekir Bozdağ ne dedi? Dedi ki; ‘Siz bizi bunlarla ilgili başlangıçta ikaz ettiğinizde biz size inanamamıştık. Ama ondan sonra biz bu insanların yanlış olduğunu söylediğimiz de de siz bize inanamadınız.’ Şimdi ne oldu da böyle bir pür-ü pak görüntü çizmeye çalışıyorsunuz.”

MECLİS ÜYESİNİ SEN Mİ YAZDIN BEN Mİ YAZDIM

Antalya’da CHP’li bir meclis üyesinin FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklandığını hatırlatan Türel, “Her şeyi bir tarafa bırakın. Şu anda bunu üzülerek ifade ediyorum Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya’daki Konyaaltı Büyükşehir birinci sıra meclis üyesi FETÖ’den tutuklu. Sayın Kılıçdaroğlu kimi kime şikayet ediyorsun. Cümle alemin Antalya’da tanıdığı FETÖ’cüyü Meclis üyeliğinin birinci sırasına ben mi yazdım; siz mi yazdınız? O meclis üyesinin oraya nasıl yazıldığını CHP’nin bir belediye başkanına sorduğumda ‘Biz ne yapalım Pensilvanya’dan geldi oturdu oraya’ dedi. Şimdi sen kimi kime şikayet ediyorsun. Kendi belediye başkanların, kendi meclis üyelerin, senin ipinin ucunun; Pensivlanya’da olduğunu bize söylüyorlar. Antalya Büyükşehir Meclis tutanaklarında her şey açık açık yazıyor. Biz bu okulları kapatmak için cansiperane mücadele veriyorken, Büyükşehir Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkan’ları ve Büyükşehir Meclis üyelerinin önemli bir kısmı bu okulları kurtarmak için kendilerini feda etmeye hazırdı. Neler söylediklerine baksın açsın okusun. Ondan sonra da çıkıyor diyor ki, ‘Bu hain okulları kim güçlendirdi?’ Önce dön bir aynada kendine bak. Onun için geleceğe bakmalıyız. Önümüze bakmalıyız. Hatalarımızdan ders alarak geleceğimizi kurtaracak adımlarımızı atmalıyız. Ama sen hatalarının suçunu başkalarının üstüne  atarak kendini kurtaramaya çalışıyorsan buradan kendini kurtaramazsın.” dedi.

YENİ KAPI RUHU, TÜRKİYE’NİN BİRLİĞİDİR, BERABERLİĞİDİR

Ana Muhalefet Partisi’nin Yenikapı ayarlarına geri dönmesini umut ettiğini sözlerine ekleyen Türel, “ Bu Yenikapı ayarları, Yenikapı ruhu Türkiye’nin birliğidir, beraberliğidir, demokrasisine olan inancıdır. O yüzden bu zorlu süreçte biz bu mücadeleyi omuz omuza samimiyetle vermek durumundayız. Türkiye’nin geleceğini kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hep birlikte yazıyoruz, hep birlikte yazmaya devam edeceğiz. Dava mensubiyeti içinde çalıştıkça samimiyetle söylüyorum ki gerisi teferruattır” diye konuştu.

BEDDUALARI KENDİLERİNE DÖNDÜ

Milletvekilleri adına konuşan Milletvekili Hüseyin Samani ise FETÖ terör örgütü elebaşının ettiği bedduanın kendilerine döndüğünü söyledi; ”17-25 Aralık sürecinden sonra 2002’de Türkiye’yi uçurumun eşiğinden kurtaran partimizi ve liderimizi hırsızlık ile suçladılar. Olmayacak iftiralar atıp gerçek yüzlerini hainliklerini gösterdiler. Ancak milletimizin basireti buna izin vermedi. Bu zındıklara milletimiz inanmadı. Bugün bütün İslam dünyası FETÖ’yü lanetliyor. İslam adına söylediği saçmalıkları kabul etmiyor. Bütün dünya bu hainin kendi bedduasında boğulduğunu görüyor. Milletimize ettikleri beddualar kendilerine döndü. Kendi evlerine ateşler düştü” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle