Hoşgeldiniz  

Adalet Bakanı Bozdağ, Antalya’da

Semih Köken | 10 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Adalet Bakanı Bozdağ, Antalya’da

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, istinafın sağlıklı işlemesi, vatandaşın ihtiyaçlarına adalet beklentisine en doğru cevabı verebilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Muhtemelen bir yasa teklifini TBMM’ye sunacağız. Çünkü ihtiyaçlar var.

 
Adalet Bakanı  Bekir Bozdağ, istinafın sağlıklı işlemesi, vatandaşın ihtiyaçlarına adalet beklentisine en doğru cevabı verebilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Muhtemelen bir yasa teklifini TBMM’ye sunacağız. Çünkü ihtiyaçlar var. Onları karşılamak için de kanuni bazı düzenlemelerin yapılması zorunluğu ortada.” dedi.
Bazı temaslarda bulunmak üzere  Antalya‘ya gelen  Bakan Bozdağ, Vali  Münir Karaloğlu‘nu makamında ziyaret etti.
Bakan Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, bakanlığıyla ilgili çalışmaları değerlendirmek, yarın yapılacak toplu açılışlara katılmak ve  Antalya Bölge Adliye Mahkemesinin resmi açılışını yapmak için kentte bulunduklarını belirtti.
Öğleden sonra istinafla ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştireceklerini anlatan Bozdağ, “Bilindiği gibi istinaf mahkemeleri 20 Temmuz 2016’da faaliyete geçti. 6 aylık süre doldu. Bu süre içerisinde istinaf mahkemelerimizin uygulamalarında ortaya çıkan ihtiyaçlar, sorunlar, çözümler nelerdir buna dair değerlendirme toplantılarını, her istinaf mahkememizin olduğu yerde yapıyoruz.” diye konuştu.
Bozdağ, istinaf mahkemeleriyle ilgili daha önce  Ankara ve  İzmir‘de toplantı yaptıklarını, bugün de  Antalya‘da gerçekleştireceklerini belirtti.
“Konuyu geniş boyutlarıyla ele alıp, değerlendireceğiz”
Diğer istinaf mahkemelerinin olduğu yerlerde de söz konusu toplantıyı yapacaklarını vurgulayan  Bakan Bozdağ, şunları söyledi:
“Konuyu geniş boyutlarıyla ele alıp, değerlendireceğiz. Bugün öğleden sonra Bölge Adliye Mahkememizde değerlendirme toplantımızı geniş boyutlarıyla yapmış olacağız. Önümüzdeki günler içerisinde de tüm bölge adliye mahkemelerinden gelen öneriler ve eleştiriler boyutunda neler yapacağımızı somutlaştıracağız. Muhtemelen bir yasa teklifini TBMM’ye sunacağız. Çünkü ihtiyaçlar var. Onları karşılamak için de kanuni bazı düzenlemelerin yapılması zorunluğu ortada. Amacımız istinafın sağlıklı işlemesi, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına adalet beklentisine en doğru cevabı verebilmesidir. Bunun temini için çalışmalarımız devam ediyor.”
Başbakan  Binali Yıldırım‘ın yarın toplu açılışa katılacağını hatırlatan Bozdağ, Başbakan Yıldırım’ın saat 17.00’de adliyeye ve yargıya verdiği önem nedeniyle bizzat kurdele kesimini kendisinin yapacağını ve Bölge Adliye Mahkemesini ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.
Vali Karaloğlu da  Antalya‘nın yoğun iki gün geçireceğini, Başbakan  Binali Yıldırım‘ın katılımıyla toplu açılış töreni ve 800 belediye başkanın katıldığı belediye başkanları toplantısı yapılacağını bildirdi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle