Hoşgeldiniz  

Yılın Basın Fotoğrafları belli oldu

SEMİH KÖKEN | 03 Nisan 2015 | Antalya Haber A- A+

TÜRKİYE Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları 2015 yarışmasının sonuçları açıklandı.

 

AFP foto muhabiri Bülent Kılıç, Soma’da meydana gelen maden faciası sonrası çektiği fotoğraf karesi ile ‘Yılın Basın Fotoğrafı’ ödülünü aldı.

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen ve Türkiye’nin en önemli medya organizasyonları arasında yer alan, basın fotoğraflarının ödüllendirildiği tek yarışma Yılın Basın Fotoğrafları’na 2014 yılına damga vuran olaylardan 3 bin 716 kare katıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan PhotoAntalya Uluslararası Fotoğraf Günleri kapsamında Rixos Downtown Oteli’nde toplanan jüri 8 kategoride 24 fotoğraf ve 3 seriye ödül verdi. Yarışma jürisi spor kategorisinde ise ödüle layık eser bulamadı ve bu dalda 2 fotoğrafa özel ödül verdi. TFMD Başkanı Rıza Özel, yarışma sonuçlarını Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

YILIN FOTOĞRAFI KILIÇ’IN

Wolrd Press Photo yarışmasında da iki ödül kazanan AFP foto muhabiri Bülent Kılıç’ın geçen yıl Soma’da yaşanan maden kazası faciasında yas tutan madenci yakınlarını görüntülediği karesi ‘Yılın Basın Fotoğrafı’ seçildi. TFMD Başkanı Rıza Özel ile birlikte sonuçların açıklandığı basın toplantısında yer alan Kılıç, kendisine ödül getiren fotoğrafın hikayesini anlattı.

Van’da depremde yıkılan Bayram Oteli enkazında yaşamlarını yitiren DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz – Cem Emir adına konulan özel ödülü, IŞİD’in Kobani’ye saldırısından kaçanların tel örgüleri aşmasını gösteren fotoğrafı çeken Hürriyet Gazetesi muhabiri Selçuk Şamiloğlu’na verildi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle