Hoşgeldiniz  

Üniversiteli kız öğrenciler ‘tacizci’ öğrencinin sınıfını bastı

Semih Köken | 11 Kasım 2015 | Antalya Haber A- A+

AKDENİZ Üniversitesi’nde 30 kız öğrenci, bir kız öğrenciyi taciz ettiği öne sürülen Güzel Sanatlar Fakültesi son sınıf öğrencisi S.D.’nin sınıfını basıp, öğrenciyi teşhir etti.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde geçen hafta adı açıklanmayan kız öğrenciye yönelik Sinema ve Televizyon Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi S.D.’nin tacizde bulunduğu öne sürüldü. Kız öğrencinin kadın derneklerinden yardım istediği ve polise şikayetçi olduğu olayla ilgili öğrencilerden oluşan ‘Üniversiteli Kadınlar Grubu’, fakülte içersinde protesto eylemi düzenledi.

Yaklaşık 30 kişi, o sıra derste olmayan S.D.’nin sınıfına girerek, öğrenciyi teşhir etti. Eylemci öğrencileri, o sırada ders işleyen öğretim görevlisi dışarı çıkartmak istedi. Eylemci öğrenciler ise ‘Taciz dersten daha önemli’ diyerek tepki gösterdi. Ellerinde ‘Üniversitemizde Taciz Var’ yazılı afişlerle protestolarını gerçekleştiren kız öğrenciler, ardından okulun koridorlarında eylemini sürdürdü.

KANTİNDE KARŞILAŞTILAR

Tüm fakülteyi dolaşan kız öğrenciler, S.D. ile kantinde karşılaştı. ‘Nasıl pişkin pişkin burada oturabiliyorsun’ diye tepki gösteren kız öğrencilere S.D.’nin ‘Evet pişkinim buradayım’ diye yanıt vermesi, tepkilerin yükselmesine yol açtı. S.D., bunun üzerine özel güvenlik birimleri tarafından korundu. S.D.’yi protesto anları, öğrenciler tarafından kamerayla da kayıt altına alındı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle