Hoşgeldiniz  

Türel Hollandalı yatırımcıları EXPO’ya davet etti

SEMİH KÖKEN | 02 Aralık 2014 | Antalya Haber A- A+

hollanda büyükelçisi ziyaret (3) hollanda büyükelçisi ziyaret (1) hollanda büyükelçisi ziyaret (2)

Growtech Tarım Fuarı nedeniyle Antalya’da bulunan Büyükelçi Ron Keller’e ziyaretinde, Büyükelçilik Tarım Müşaviri Mehmet Çevikoğlu eşlik etti. Fuara, 17 Hollanda firmasının katıldığını belirten Ron Keller, fuarda bir de Hollanda standının yer alacağını söyledi.

Antalya’nın tarım konusunda önemli bir şehir olduğunun altını çizen Keller, “Hollanda’dan şirketlerle önümüzdeki yıl Antalya’yı tekrar ziyaret etmek istiyorum. Hollanda, tarım, yenilenebilir enerji  ve yatçılık konusunda lider bir ülke. Sizin de desteğinizle bu alanlarda Antalya ile kuvvetli işbirlikleri tesis etmek istiyoruz” dedi.

EXPO’YA DAVET ETTİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Menderes Türel, işbirliğini geliştirmek için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya’da tarım konusunda önemli projeleri bulunduğunu anlatan Türel, “Güneş enerjisinden elektrik elde ederek, sulama sistemlerini finanse etmek yoluyla çiftçilerimize destek olacağız. Uluslararası tarım fuarlarına katılmak isteyen çiftçilerimize de destek olmak istiyoruz. EXPO 2016 çok önemli bir organizasyon ve Hollandalı yatırımcıları da EXPO’da görmek isteriz” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle