Hoşgeldiniz  

Polisten kaçmak için süs havuzuna girdi

Semih Köken | 06 Kasım 2015 | Antalya Haber A- A+

ANTALYA'DA AKDENIZ UNIVERSITESI'NDE YOK'UN KURULUS YILDONUMUNU PROTESTO EDEN OGRENCILER REKTORLUK BINASINA YURUMEK ISTEYINCE POLISLE ARALARINDA ARBEDE YASANDI. OLAYLARIN BUYUMESI UZERINE BU KEZ DEVREYE TOMA GIRDI. TOMA'NIN MUDAHALESI SONRASINDA 9 OGRENCI POLIS TARAFINDAN GOZALTINA ALINDI.(fOTO:BULENT TATOGULLARI/ANTALYA-DHA)

ANTALYA’da Akdeniz Üniversitesi’nde YÖK’ün kuruluş yıldönümünü protesto eden öğrencilerden 9’u gözaltına alındı. Polisten kaçmak için süs havuzuna giren bir kız öğrenci de gözaltına alınmaktan kurtulamadı.
ANTALYA'DA AKDENIZ UNIVERSITESI'NDE YOK'UN KURULUS YILDONUMUNU PROTESTO EDEN OGRENCILER REKTORLUK BINASINA YURUMEK ISTEYINCE POLISLE ARALARINDA ARBEDE YASANDI. OLAYLARIN BUYUMESI UZERINE BU KEZ DEVREYE TOMA GIRDI. TOMA'NIN MUDAHALESI SONRASINDA 9 OGRENCI POLIS TARAFINDAN GOZALTINA ALINDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)
Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi Merkezi Yemekhane önünde bir araya gelen yaklaşık 30 kişilik öğrenci grubu, YÖK’ün kuruluş yıldönümünü için rektörlük önüne kadar yürümek istedi. Sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen grubun önü polis tarafından kesildi. Öğrenciler rektörlük önüne gitme konusunda direnince polisle aralarında arbede yaşandı. Olayların büyümesi üzerine bu kez devreye TOMA girdi. TOMA’nın müdahalesi sonrasında 9 öğrenci polis tarafından gözaltına alındı.

SÜS HAVUZUNA GİRDİ

Erkek arkadaşıyla birlikte gözaltına alınmak isteyen bir kız öğrenci, karışıklık sırasında kaçmak istedi. Bir süre polis tarafından kovalanan kız öğrenci, önüne süs havuzu çıkınca yürüyerek içine girdi. Kız öğrenci havuza girince kendisini takip eden Çevik Kuvvet polisleri, dışarı çıkmasını bekledi. Havuzdan yürüyerek çıkan öğrenci, daha sonra polis tarafından gözaltına alındı.

Polis ve iki TOMA’nın rektörlük binası önündeki bekleyişi devam ediyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle