Hoşgeldiniz  

Döşemealtı grup yolları sıcak asfaltla kaplandı

SEMİH KÖKEN | 20 Nisan 2015 | Antalya Haber A- A+

Köy yolları sıcak asfaltla buluşmaya devam ediyor

 Büyükşehir Belediyesi, Döşemealtı İlçesi’ne bağlı Selimiye, Karataş, Ilıca, Karaveliler, Ekşili, Camili ve Killik mahalleleri grup yollarındaki sıcak asfalt çalışmasını tamamladı. Bölge halkı ilk kez köylerinde sıcak asfalt ve kaliteli ulaşımla tanıştı.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Menderes Türel’in “Şehirlerde ne hizmet varsa köylerde de o olacak” talimatıyla, köylerin grup yollarını ilk kez sıcak asfaltla buluşturuyor. Bu kapsamda köy vasfından mahalleye dönüşen Döşemealtı’na bağlı Selimiye, Karataş, Ilıca, Karaveliler, Ekşili, Camili ve Killik mahallelerini birbirine bağlayan toplam 13 kilometrelik grup yolu en kaliteli sıcak asfaltla kaplandı. Çalışmalar yaklaşık 5 milyon liraya mal oldu. Trafik uyarı levhaları dikilen ve yol çizgileri çizilen yol modern görünümüyle beğeni topladı. Eskiyen ve yıllardır yama ile onarılan yolları ilk kez sıcak asfaltla kaplanan köylüler, büyük sevinç yaşadı.

KÖY YOLLARINA 100 MİLYON LİRA

Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Antalya’da köy grup yollarının ilk kez sıcak asfalt hizmeti ile tanıştığının altını çizdi. Yol sorunu olan köy bırakmamak için geceli gündüzlü çalıştıklarını ifade eden Akdemir, 2015 içerisinde köy yollarına 100 milyon liralık yatırım yapılacağını, 300 kilometre sıcak asfalt, 500 kilometre satıh asfalt hedefi koyduklarını söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle