Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den Acil İftarlık

SEMİH KÖKEN | 10 Temmuz 2014 | Antalya Haber A- A+

iftar sofrası (2) acil iftarlık (1) (1) acil iftarlık (2) acil iftarlık (3) (1) acil iftarlık (5) acil iftarlık (6) iftar sofrası (1)

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, iftar vaktine hastanede, trafikte ve terminalde hazırlıksız yakalanan vatandaşlar için acil iftarlık paketler dağıtıyor. Her gün hazırlanan 4 bin 500 kumanya trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda ve hastanelerin acil servislerinde dağıtılıyor. Özel araçları ile sürekli Antalya sokaklarını gezen ekipler, iftara yetişemeyecek oruçlulara ulaşıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, iftar vaktine yolda, hastane ya da terminalde karşılayan vatandaşları unutmadı. Örnek olacak bir uygulamayı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi evlerine ulaşamayacak kişilere ulaşarak iftarlık dağıtıyor.

Şehirde bulunan kamu hastanelerin acil servislerinde,  Antalya Otobüs Terminali ile trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda binlerce kumanya vatandaşlara dağıtılıyor. Hummalı bir çalışma sonucu, hijyen koşullarda el değmeden üretilen kumanya ve yemekler, kalabalık bir ekip tarafından vatandaşlara ulaştırılıyor. Kavşak ve hastanelerde dağıtılan acil iftarlıkların içinde hurma, zeytin, sandviç ve su bulunuyor. Kumanyalar, iftardan yaklaşık yarım saat önce dağıtılmaya başlanıyor.

İftar saatini beklenmedik biçimde hastanelerin acil servislerinde karşılayan, trafik nedeniyle evlerine yetişemeyen, seyahat nedeniyle terminalde bulunan vatandaşlar, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Menderes Türel’e teşekkür etti. Antalyalılar, “Büyükşehir Belediyesi sayesinde orucumuzu zamanında açıp, ibadetimizi huzurla yerine getirebiliyoruz” dedi.

2 BİN 500 VATANDAŞA SICAK YEMEK

Ayrıca, Karaalioğlu Parkı içi, Ermenek ve Çamlıbel mahalleleri kültür çadırlarında da her gün 2 bin 500 vatandaşa sıcak yemek veriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı içinde oluşturduğu iftar sofrası da her gün 1500 kişiyi ağırlıyor. Birbirini tanıyan, tanımayan herkes iftar sofrasında buluşuyor. Vatandaşlar, oruçlarını birlik beraberlik içinde açmanın huzurunu yaşıyor. Ermenek ve Çamlıbel çadırlarında da bin vatandaşa iftar vaktinde sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Vatandaşların iftar menüsü, çorba, ana yemek, pilav ve tatlıdan oluşuyor.

İftarlık dağıtım noktaları şu şekilde: “Antalyaspor Kavşağı, Sakarya Bulvarı, Hal Kavşağı, Çallı Kavşağı, Sanayi Kavşağı, Kepez Kavşağı, Meydan Kavşağı, Mevlana Kavşağı, Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi acil servisi, Tıp Fakültesi acil servisi, Atatürk Devlet Hastanesi acil servis önü ve Antalya Otobüs Terminali.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle