Hoşgeldiniz  

Av tüfeğiyle ölüme 5.5 yıl hapis

Semih Köken | 08 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

ANTALYA’da 12 Ağustos günü kır evinin tadilatını yaptırmak için götürdüğü 42 yaşındaki Şükrü Şeker’i kazayla av tüfeğiyle öldüren 45 yaşındaki Metin Açıkgöz, davanın ilk duruşmasında 5 yıl 6 ay 20 gün hapse mahkum edildi.

4 çocuk babası Metin Açıkgöz, Çağlarca’dan eski bir kır evi satın aldı. Açıkgöz, kır evini tamir ettirmek için Şükrü Şeker ile Vahit İmir’e teklifte bulundu. 12 Ağustos günü buluşan üçlü, kır evine gitti. Vahit İmir’in tuvalete girdiği sırada Metin Açıkgöz, evdeki tüfeğini Metin Açıkgöz’e göstermek için eline aldı. İddiaya göre tüfeğin ateş alması sonucu başından yaralanan Şeker, olay yerinde yaşamını yitirdi. Olaydan sonra Açıkgöz jandarmaya teslim oldu. Açıkgöz olayın bir kaza olduğunu, dengesini kaybetmesi sonucu tüfeğin ateş aldığını iddia etti. Ancak Şeker’in ailesi olayın cinayet olduğunu iddia etti.

YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Tutuklanan Açıkgöz hakkında Antalya 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Metin Açıkgöz, suçsuz olduğunu söyledi. Olayın kazayla yaşandığını iddia eden Metin Açıkgöz, “Maktule tüfeği göstermek için uzattığım sırada ayağım bozuk zemine takıldı. Dengemi kaybettim, yere düştüm. Bu sırada elimdeki tüfek ateş aldı” iddiasında bulundu. Açıkgöz, ölen Şeker’in yakınlarına da başsağlığı diledi.

AİLE ‘KAZA’YI KABUL ETMEDİ

Şükrü Şeker’in eşi 28 yaşındaki Kadriye Şeker ise sanığın ‘ayağım kaydı, kazaran oldu’ beyanlarını kabul etmediğini söyledi. Ölen Şükrü Şeker’in ağabeyi Mehmet Emin Şeker ise “Kardeşimle sanık arasında geçmişte bir gayrimenkul alım satımından dolayı alacak- verecek meselesi vardı. Bu konuda aralarında bir husumet oluşmuştu. Kardeşimin bu yüzden öldürülmüş olduğunu düşünüyorum. Sanıktan şikayetçiyim” dedi.

TANIK: ‘AYAĞIM KAYDI SİLAH PATLADI’ DEDİ

Duruşmada tanık olarak dinlenen Vahit İmir, olay günü evin dışından başlayarak neler yapılabileceğini tespit ederken içeriye girdiklerini söyledi. İmir şunları anlattı:

“Odaları gezerken ben banyoya girmiştim. Bu sırada ortağımla sanık salonda konuşuyordu. Birdenbire bir patlama sesi geldi. Ben evdeki bir dolabın devrildiğini sandım. Çıkınca ortağımı yerde kanlar içinde sanığı ise elindeki tüfekle gördüm. ‘Ne yaptın Metin’ diye sordum. Bunun üzerine Metin bana tüfeği doğrultup ‘Yaklaşma’ dedi. Sonra da ‘Ayağım kaydı silah patladı’ dedi. ‘Şükrü öldüyse ben de kendimi öldürürüm’ dedi. Sakin olmasını söyledim. Sonra da tüfeği elinden almak için namlusundan tuttum. Bu sırada tüfek tekrar ateş aldı. Ardından sanığı sakinleştirip kendisine zarar vermemesi için evdeki bıçakla çatalı da aldım. Sonra sanık tüfeği arabaya koydu. Birlikte jandarmaya gittik” diye konuştu.

Mahkeme, sanığı ‘bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan 6 yıl 8 ay hapse mahkum etti. Sanığın duruşmalardaki iyi halinden takdir indirimi yapan mahkeme, cezayı 5 yıl 6 ay 20 güne indirdi. Karardan sonra ölen Şükrü Şeker’in yakınları adliyeden göz yaşları içinde ayrıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle