Hoşgeldiniz  

ASAT BORÇLULARINA MÜJDE

SEMİH KÖKEN | 27 Kasım 2014 | Antalya Haber A- A+

 

ASAT’tan çeşitli nedenlerle borçları ödemeyenleri sevindirecek haber. ASAT, su borcu olanlara, gecikme zammı, gecikme faizi dahil tüm cezaları kaldırarak borçlarını yeniden yapılandırma imkanı sundu. Uygulamanın ödenemeyen borçların ödenmesi için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yapılandırmadan borçları hukuk servisine intikal etsin ya da etmesin tüm borçluların yararlanabileceğini ifade etti.
Antalya Su ve Atık Su İdaresi Genel Müdürlüğü’nün binlerce borçluyu sevindiren yeniden yapılandırma uygulamasına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Çeşitli nedenlerle zamanında ödenemeyen ve faizlerle birlikte büyüyen borçlarından kurtulmak isteyen binlerce borçlu, yapılandırmadan yararlanmak için müracaat etti. Borcu icraya gidenlerin de yararlanabildiği yapılandırmaya müracaat edenler, gecikme zammı ve faizlerini ödemeden borçlarını istedikleri taksit seçenekleri ile yapılandırabiliyor.
BORÇLARDAN KURTULMA FIRSATI

 

Müracaat süresinin hala devam ettiğini ifade eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yapılandırmadan borçları icra takibine alınsın ya da alınmasın tüm borçluların yararlanabileceğini kaydetti. 30 Nisan 2014 tarihinden önceki borçların yapılandırmaya dahil olduğunu anlatan Türel “Vatandaşlarımıza borçlarından, gecikme zammı ve faizi ödemeden kurtulma imkanı sunduk. ASAT’a borçlarını ödeyemeyenler müracaat etmeleri durumunda borçlarını yeniden yapılandırarak, kendi bütçelerine uygun taksitlerle ödeyebilecekler” dedi.

Ödenemeyen borçların ödenmesi için bir fırsat niteliğinde olan yapılandırmadan, tüm borçluların yararlanmasını isteyen Türel son günün kaçırılmaması gerektiğini ifade etti.
18 TAKSİTTE 36 AYDA ÖDEME İMKANI

 

Yapılandırmadan yararlananlar, borçlarının gecikme faizlerini ödemeyecekler. Borçları icra takibinde olanlarla da yeniden yapılandırmadan yararlanabilecekler. Müracaat edenler borçlarının faizlerinin silinmiş halini seçtikleri taksitlerle ödeyebilecekler. 6, 9,12 ve 18 taksit seçeneği sunulan yapılandırma da taksitler iki ayda bir tahsil edilecek. Böylece 18 ay taksit yaptıran bir kişi borcunu toplam 36 ayda ödeme imkanına kavuşacak. Yapılandırma için en son başvuru tarihi 1 Aralık 2014. Yapılandırılan borçların ilk taksiti ise 31 Aralık 2014 tarihine kadar ödenecek.
YAPILANDIRMA BORÇLULARI MEMNUN ETTİ
Antalya ilçelerini de kapsayan yapılandırmadan yararlanan vatandaşlar uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Faizlerinin silinmesi ve taksitlerle ödenebilecek olması nedeni ile borçlarını bütçelerini sarsmadan ödeyebileceklerini ifade eden vatandaşlar, uygulamadan dolayı yetkililere teşekkür etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle