Hoşgeldiniz  

ANTALYA BU GÖRÜNTÜLER İÇİN 5 YIL BEKLEDİ

SEMİH KÖKEN | 12 Mayıs 2014 | Antalya Haber A- A+

Yol, alt geçit, üst geçit, kavşak ve alt yapı çalışmalarına hasret kalan Antalya’da özlem sona erdi ve Menderes Türel’in yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından çalışmalar birbiri ardına başladı. Yılan hikayesine dönen İl Özel İdaresi Binasının yıkım ihalesi yapıldı. Sanayi Kavşağı’nda çalışmalar başlarken Düden Kavşağı’na ilk kazma önümüzdeki günlerde vurulacak. Beş yıldır çürümeye terk edilen Büyükşehir Belediyesi Hizmet binasının inşaatı kaldığı yerden devam edecek. Mevlana Kavşağının 4 katlı hale getirilmesi için projeler hazırlandı. Çalışmalardan duydukları memnuniyeti aktaran Antalyalılar “çalışmalara o kadar hasret kaldık ki Sanayi kavşağındaki çalışmalar şehrin ziyaret yerlerinden biri oldu. Bir çok kişi gidip çalışmaları görüyor. Nerede ise önünde hatıra fotoğrafı çektireceğiz.” yorumunu yaptı.

Antalya hasret kaldığı belediye çalışmalarına 5 yıl aranın ardından kavuştu. Belediyenin çalışma tabelalarını 2009 yılından buyana göremeyen Antalyalılar, Sanayi Kavşağında başlanan çalışmaları görünce “Menderes Türel’in geldiği belli oldu.” yorumunu yaptı. Antalya’yı yeniden hizmetle buluşturacağını söyleyen Menderes Türel “Antalya’nın en önemli sorununun ulaşım olduğunu biliyoruz. 5 senelik uzun vadede toplamda 19 kavşak ve 200 kilometre yeni yolu Antalya’ya kazandıracağız.” dedi.

İLK KAZMA SANAYİ KAVŞAĞINA
Antalya trafiğini rahatlatmak için çalışmalar Sanayi Kavşağında başlatıldı. Tüm hızıyla devam eden çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması bekleniyor. Düden Kavşağındaki çalışmalarında önümüzdeki günlerde başlayacağı bildirildi. Mevlana Kavşağı’nda 4 katlı kavşak yapılması içinde projeler hazırladı. Gazi Bulvarında ikinci kavşağın çalışmasına da hemen başlanacağını vurgulayan Başkan Türel, “Gazi Bulvarı üzerinde yapılması planlanan diğer kavşak Toptancı Hal Kavşağı’dır. Orada bir Yonca Kavşak alanı müsait değilse 4 katlı kavşak yapılmasını planlıyoruz. Hal Kavşağı’nı da kısa sürede hizmete geçireceğiz” dedi.
HİZMET BİNASINA HEMEN BAŞLAYACAĞIZ
Beş yıldır çürümeye terk edilen Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yapımı da kaldığı yerden devam edecek. Başkan Türel, “Önceki dönem binaya tek bir çivi bile çakılmadı. Bina 5 yıl içinde çürümeye terk edildi. Keşke zamanında yapılsaydı. Zamanında yapılamadığı için kamu zararı yaşandı. Gereken incelemeler başlatılacak. Hukuk nezdinde karar verilecek. Bizim derdimiz bir an önce belediye hizmet binasının hizmete açılmasıdır.” şeklinde konuştu. Hizmet binasında çalışmaların iki hafta içinde başlayacağı bildirildi.
ANTALYALILAR KAVŞAK ÇALIŞMASINA AKIN ETTİ
Antalyalılar “çalışmalara o kadar hasret kaldık ki Sanayi kavşağındaki çalışmalar şehrin ziyaret yerlerinden biri oldu. Bir çok kişi gidip çalışmaları görüyor. Nerede ise önünde hatıra fotoğrafı çektireceğiz.” Yorumlarını yaptı. SANAYİ KAVŞAĞI 2

belediye hizmet binası

SANAYİ KAVŞAĞI 1

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle