Hoşgeldiniz  

Türkiye aşığı Alman çift

Deniz Porsuk | 13 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Oteller, Turizm, Yaşam A- A+

Türkiye aşığı Alman çift

ALMAN 68 yaşındaki Werner Heinz ve eşi 57 yaşındaki Heidi Ballas çifti 10 yıldır her yaz tatil için Belek’i tercih ediyor.

Almanya’nın Mannheim kentinde yaşayan Werner Heinz-Heidi Ballas çifti, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine 30 yıl önce tatil için Bodrum’a geldi. Türkiye’yi tanıyan çift, ilk tatillerinden sonra aralıksız her yıl 2 defa farklı şehirlere gelerek tatil yapmaya başladı. Türkiye tutkunu çift, son 10 ise her yıl Serik İlçesi Belek turizm bölgesinde tatil yapıyor.

Türkiye’yi 30 yıl önce tanıdıklarını kaydeden Heidi Ballas, “30 yıl önce başlayan Türkiye aşkımız, yaşadığımız sürece devam edecek. Bu süre içerisinde Türkiye’nin değişik bölgelerini görme imkanına kavuştuk. Son 10 yıldır Boğazkent’teki Belek Beach Otel’e geliyoruz. İnsanlarını, kültürünü çok sevmemiz, Türkiye’ye bağlanmamıza neden oldu” dedi.

Otel çalışanlarının bıyıklarından dolayı kendisine ‘Osman abi’, eşi Heidi Ballas’a da ‘Ayşe abla’ diye hitap ettiklerini belirten Werner Heinz Ballas ise, “Son zamanlarda Türkiye ile Almanya arasındaki politik gerginlik bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz çevremizdeki herkese ‘Türkiye’ye gidin’ çağrısında bulunuyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle