Hoşgeldiniz  

TARİHLE MÜZİĞİ BULUŞTURAN PHASELİS FESTİVALİ BAŞLADI

SEMİH KÖKEN | 10 Eylül 2019 | Gündem, Kemer Güncel, Oteller, Turizm, Yaşam A- A+

TARİHLE MÜZİĞİ BULUŞTURAN PHASELİS FESTİVALİ BAŞLADI

 

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Phaselis Festivali, Borusan Quartet ve Gökhan Aybuluş konseri ile başladı.

Belediyemiz destekleriyle Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından düzenlenen Phaselis Festivali, 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Phaselis Antik Kenti’nde başladı.

Festivale, Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, yerli ve yabancı turistler ile davetliler katıldı.

Festivalin ilk gününde, Borusan Quartet ve Gökhan Aybuluş grubu sahne aldı. Grup, sergilediği performansla konseri izleyenlerin beğenisini kazandı.

Kemanda Esen Kıvrak ve Özgür Baskın, violada Efdal Altun, viyolonselde Çağ Erçağ ve piyanoda Gökhan Aybuluş’dan oluşan grup, davetlileri Arjantin’den Türkiye’ye müzikal bir yolculuğa çıkardı. Yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan grup, davetlilere güzel bir akşam yaşattı.

Kemer Kaymakamı Dayanç, konser sonrası yaptığı açıklamada, “Phaselis Antik Kenti, doğa ile tarihin bütünleştiği eşsiz bir bölge. Burada yapılan festival çok anlamlı. Ülke tanıtımına sanat yoluyla katkı sağlanıyor. Festivali, gelecek sene uluslararası boyuta taşıyarak bölgenin tanıtımına daha fazla katkı sağlamak en büyük temennimiz. Kaymakamlık olarak da her türlü desteği vermeye hazırız. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

SANAT OLMAZSA HİÇBİR ŞEY OLMAZ

KETAV Başkanı ve Belediye Başkanı Topaloğlu ise 3 bin yıllık geçmişe sahip Phaselis Antik Kenti’nde tarihle sanatı ve müziği buluşturduklarını belirterek, kendilerinden önceki festivallerde emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söyledi.

Festivalin, bu yıl 10’uncusunu düzenlediklerini hatırlatan KETAV Başkanı ve Belediye Başkan Topaloğlu, “Festivalimizi gelecek yıl uluslararası boyuta taşıyacağız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözü çok anlamlıdır. Eğer sanat olmazsa hiçbir şey olmaz. Burada yerli ve yabancı birçok misafirimiz var. Misafirlerimiz ülkelerine döndükleri zaman buranın atmosferini anlattıklarında bu bizim için en güzel tanıtım olur. Festivalimizi, gelecek sene daha profesyonel hale getirerek bölge tanıtımına daha fazla katkı sağlayacağız. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.” diye konuştu.

Festival, yarın, Türkiye’de Tango müziğinin sevilmesinde oldukça etkili isimlerden biri olan Gustavo Battistessa konseri ile devam edecek.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık, gece, düğün ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve gözlük
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle