Hoşgeldiniz  

Belediyeyi borç batağına sürüklediler!

SEMİH KÖKEN | 18 Nisan 2019 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Belediyeyi borç batağına sürüklediler!

Başkan Topaloğlu’dan önceki belediye yönetimine eleştiri: Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, önceki belediye yönetiminin personele maaşını ödemezken yüksek bütçeli konserler düzenleyerek belediyeyi borç batağına sürüklediğini vurguladı. Topaloğlu, konserlerin ihalesiz bir firmaya düzenletilerek usulsüz harcama yapıldığını da dikkat çekti Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, Kemer’e daha iyi ve verimli hizmet vermek amacıyla bir dizi tasarruf tedbirini hayata..

Belediyeyi borç batağına sürüklediler!

Başkan Topaloğlu’dan önceki belediye yönetimine eleştiri:

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, önceki belediye yönetiminin personele maaşını ödemezken yüksek bütçeli konserler düzenleyerek belediyeyi borç batağına sürüklediğini vurguladı. Topaloğlu, konserlerin ihalesiz bir firmaya düzenletilerek usulsüz harcama yapıldığını da dikkat çekti

Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, Kemer’e daha iyi ve verimli hizmet vermek amacıyla bir dizi tasarruf tedbirini hayata geçiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, önceki yönetimin belediyeyi usulsüz şekilde borçlandırmasıyla ilgili bilgi ve belgeleri kamuoyunun dikkatine sundu.

“PERSONEL AÇKEN KONSER DÜZENLEDİLER”

Başkan Topaloğlu “Bir kurumun göz göre göre borç batağına sürüklenmesinin ibret belgesidir” başlığıyla yayınladığı açıklamada, “Benim personelim evine ekmeğini götüremezken, evinin kirasını ödeyemezken, çocuklarının ihtiyaçlarını gideremezken bırakın Aleyna Tilki’yi, Linet konserlerini onların bir damla alın terini dünyaya değişemem! Maaşlarını yatıramayan bir yönetimin bunca harcamaları yapması kabul edilemez bir aymazlık değil de nedir?” dedi.

“İKİ KONSERE 709 BİN LİRA HARCANDI”

Bu yıl 14 Şubat Sevgililer Günü’nde düzenlenen Aleyna Tilki konseri ve 8 Mart Kadınlar Günü’nde düzenlenen Linet konseri ile belediyenin 709 bin lira borçlandırıldığına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “2013-2014 /2016-2017 /2018-2019 yıllarına ait Mersin ilinde faaliyet gösteren bir firma aracılığı ile 8.923.089,20 TL’lik fatura kesilmiş bunun 7.733.042,75 TL’si ödenmiş ve belediyeden alacağı 1.190.046 TL kalmıştır. Bu malum firmanın en meşhur etkinliklerinden sadece bir kaçı olan, kamuoyunda devamlı dile getirdiğimiz ve yetkililerin vicdanına seslenerek; durun bunu Kemer’e yapmayın dediğimiz 14 Şubat Aleyna Tilki ve 8 Mart Linet konserlerinin Belediyemize olan mali yükü 709.770,00 TL’dir. Ayrıca 2015 yılında bu malum firmayla araları bozulan yetkililer o yıldaki festivali başka bir firma aracılığıyla 1.746.990,00 TL’ye yaptırılmıştır” şeklinde konuştu.

“ŞEFFAF BELEDİYECİLİK YAPILMADI”

Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu açıklamasına şöyle devam etti;“2009-2012 yılları arasında otelcilerin sponsorluğunda yapılan Altın Nar Sanat Festivali 2013 yılından itibaren malum firmalarca, ihale edilmeden, özel kaleme ait temsil, ağırlama, tören, fuar organizasyon giderleri ödeneğinde parasal limit aranmamasını fırsat bilerek şeffaf belediyecilik yapılmadı. Bilgilerinize sunarız”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle