Hoşgeldiniz  

Engelliye de Acımadılar

SEMİH KÖKEN | 23 Temmuz 2014 | Yaşam A- A+

Antalya’nın Kepez İlçesi’nde yaşayan yüzde 97 bedensel engelli 48 yaşındaki Mahmut Sağın, televizyon reklamlarında piyasa değeri bin liranın üzerindeki akıllı cep telefonunun 200 TL’ye satıldığını görünce hemen telefonla sipariş verdiğini söyledi. Kredi kartıyla ödemesini yapan engelli tüketici Mahmut Sağın’a cep telefonu ve faturası üç gün sonra kargo ile gönderildi. Sağın, kutusunu açtığı akıllı cep telefonunun sahte ve bozuk olduğunu, sipariş verdiği numarayı arayıp telefonu iade etmek istediğini ancak karşısında muhatap bulamadığını belirtti.
KARGOYLA GELDİ BOZUK ÇIKTI
Evli ve iki çocuk babası olan engelli Mahmut Sağın, yatalak olduğu için olayla ilgili şikayette bulanamadığını ifade etti. Sağın, başından geçen olayı şöyle anlattı: “Televizyon satış programlarında telefonun reklamını gördüm. Aradım, orada hanımefendinin birine ‘Telefona ihtiyacım var, engelliyim. Bana bu telefonu tavsiye eder misiniz’ dedim. Kadın ‘Telefonu tavsiye ederim, imalatı zaten Türkiye’de oluyor’ dedi. ‘Telefonu kargodan aldığımda kartımı takarım, çalışırsa alırım, çalışmazsa almam’ dedim, ‘Tamam’ dedi. Telefon geldiğinde kargocu bana ‘Açamazsın’ dedi. Telefonu aldım, açtığımda telefon çalışmadı.”

TELEFONA 200 LİRA ÖDEDİ
Telefonu aldığı sipariş hattını arayıp cihazın bozuk olduğunu söylediğini ve kendilerine verdikleri telefon numarasını aradığını dile getiren engelli tüketici Mahmut Sağın, “O gün için bana cevap verdiler, sonra da cevap vermediler. Bir hafta, 10 gün telefonlarıma bakmadılar. Arıyorum şimdi ‘Biz satış elemanıyız, bizi ilgilendirmiyor’ diyorlar. Bana başka numara veriyorlar, aradığımda numara engelli çıkıyor. Kimseye ulaşamıyorum. Telefon şu an açılıyor ama dokunmatiği çalışmıyor. Telefonculara da gösterdik. Tamiri için ‘Astarı yüzünden pahalıya gelir’ dediler. Telefona 200 lira ödedim, kredi kartıyla. Muhatap bulamıyorum. Şikayette bulunamadım çünkü engelliyim. Tekerlekli sandalye ile çıkmam lazım. Ayakta olsaydım zaten bu olayı yaşamazdım. Bu olay da bana patladı. Benim tek diyeceğim bana telefonun yenisini göndermelerini istiyorum” diye konuştu.gtm_e5zuuu0huakkkdsdvp8910ks359f6a1yf6k

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle