Hoşgeldiniz  

Maldivler Değil Antalya

SEMİH KÖKEN | 30 Haziran 2015 | Antalya Haber, Kemer Güncel, Turizm A- A+

Yurt dışından getirilen ‘Quartz’ özelliğe sahip ayak yakmayan ve vücuda yapışmayan 20 ton kum, yaklaşık 12 bin metrekarelik plaj alanına döküldü. Genellikle kum kalitesi düşük, taşlı ve çakıl plajlara uygulanan beyaz kum, sahili bambaşka bir görünüme bürüdü. 1 ay süren çalışmanın ardından 5 yıldızlı otelin sahili kullanıma açıldı. Beyaz kumlu plaj, otelde konaklayan turistlerden de yoğun ilgi gördü.

Görsel olarak Maldivler’i anımsatan beyaz kumlu plajları uygulamaya başlayan Vardakosta Denizcilik Şirketi sahibi aynı zamanda Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Bekir İnanç Kendiroğlu, beyaz kum uygulanan bölgelerin birer cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Uygulama yapılacak proje alanının denizden ve karadan ayrıntılı incelendikten sonra taşlı, çakıllı ve kum kalitesi düşük koylara tatil köylerine, turistik tesislere ve otellerin plajlarına uygun kum miktarının belirlendiğini aktaran Kendiroğlu, “Yurt dışından getirilen beyaz kum tamamen ‘Quartz’ özelliğe sahip. Bu özelliği sayesinde vücuda yapışmıyor ve ayak yakmıyor” dedi.
Quartz özellikli kumun aynı zamanda filtreleme özelliğinin de olduğunu kaydeden Kendiroğlu, “Uygulanabilir kum rengi sadece beyaz ile sınırlı değil. Mor kristal kum ve siyah renkli kum çeşidi de seçenekler arasında yer alıyor. Kum ayrıca kendi kendini de temizleyebiliyor” diye konuştu.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle