Hoşgeldiniz  

Devletin turizme acilen destek vermesini bekliyoruz!

Semih Köken | 01 Eylül 2015 | Turizm A- A+

Alanya Konaklı’da bulunan Club Sun Heaven Genel Müdürü Volkan Dağ, sektördeki kontrol edilemez yatak artışının kısa bir süre sonra bugün yaşanan krizlerden daha tehlikeli bir durum oluşturabileceğine dikkat çekti.

**

Alanya Konaklı’da bulunan Club Sun Heaven Genel Müdürü Volkan Dağ sektördeki kontrol edilemez yatak artışının kısa bir zaman sonra bugün yaşanan krizlerden daha tehlikeli bir durum oluşturabileceğine dikkat çekti. Devletin bu konuya acilen bir el atmasını isteyen Volkan Dağ, son dönem Alanya’da yaşanan bazı gösteri yürüyüşlerinin büyütülerek bazı yabancı medya organlarında çarpıtılarak kullanılmasını da bir sektör temsilcisi olarak kızgınlıkla izlediklerini belirterek, Alanya’da her şeyin normal olduğunu ifade etti. Volkan Dağ,  “Alanya’mızda genel anlamda baktığımızda her şey normal olarak devam ediyor. Gelen misafirleri Alanya’mızda her konuda rahat ve kaldıkları otellerinde en iyi şekilde ağırlanıp servislerini alıyorlar. Biraz siyasi ve propaganda tarzı gelişmeler görüyoruz. Birlikte hareket edip bu tip olumsuz gelişmeleri geçmemiz gerekiyor” dedi.

KEŞKE HAKLI ÇIKMASAYDIK DA, SEZON İYİ GEÇSEYDİ!

Club Sun Heaven Genel Müdürü Volkan Dağ sezon başında yaptığı açıklamalarında sezonun oldukça zor geçeceğini gördüklerini ve haklı çıktığını da ifade ederken, “ Sezon başında bizi çok zor bir sezonun beklediğini ifade etmiştim. Keşke haklı çıkmasaydık da sezon iyi geçseydi. Sonuçta bu sektörde yaşanan kayıplar hep bizim adımıza ve oteller adına. Ancak burada şu gerçeği de unutmamız gerekiyor. Sektörde yatak sayısındaki fazlalık, sıkıntılarımızın en büyüğünü oluşturuyor. Yaptığımız son araştırmalara göre 550 bin yatağımız var, 2095 oda var. Bu da sezonda bir ay doluluk demektir. Bununla ilgili devlet bir çalışma yapar mı yapmaz mı bilinmez ama bunu acilen düzenlemek gerekiyor. Tabi bu yetmezmiş gibi malum ülkelerde yaşana n ekonomik krizler, en önemlisi Rusya’nın rublesinin 70’e kadar geldi. Bunların da düzelmesi malum birkaç yılı alacaktır diye düşünüyorum. Turizmi bundan sonraki yıllarda daha zorlu bir süreç bekliyor” diye konuştu.

DEVLETİN TURİZME ACİLEN DESTEK VERMESİNİ BEKLİYORUZ!

Turizmin genel gidişatı hiç hoş değil. Bu konuda devletten köklü bir çalışma bekliyoruz. 10 milyon nüfusu besleyen bir sektörümüz var. Türkiye’nin lokomotifleri tarım, ticaret, hayvancılık,tekstil vs.. Bunlar yavaş yavaş bitiyor. Ulu Önderimiz Atatürk’ün sözünü utuyoruz. “Üretmeyen bir millet,tükenmeye mahkumdur” diye. Biz maalesef üretimimizi kesiyoruz. Turizm gibi 10 milyon besleyen bir sektörümüz var. Devletin turizm sektörüne bir el atıp, düzenleme yapması gerekiyor. Çok ciddi bir kriz içerisinde olan sektöre devletin en azından vergiler ile ilgili bir düzenleme yapabileceğini düşünüyorum. Bunun dışında yatak kapasitesi artışına da devletin bir dur demesi gerekiyor. Unutulmamalıdır ki; Antalya turizmde çok büyük bir yer kaplıyor. Şu anda siyasetin gidişatının bir dengeye girip, turizmin acilen desteklenmesi gerekiyor. Unutmayalım ki;  kriz zamanlarında devletin diğer sektörlere destek verdiklerini gördük. Turizmden ekmek yiyen ve sektöre yıllarını vermiş birisi olarak devletin turizme acilen destek vermesini bekliyoruz” dedi.

BİRKAÇ GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜNÜ TERÖR GİBİ GÖSTERMEK HAKSIZLIK!

Volkan Dağ, son dönem Alanya’da yaşanan bazı gösteri yürüyüşlerinin büyütülerek bazı yabancı medya organlarında çarpıtılarak kullanılmasını da bir sektör temsilcisi olarak kızgınlıkla izlediklerini belirtti. Turizm Yazarı Halil Öncü ile birlikte Alanya’yı gezen ve mutlu ve huzurlu bir tatil destinasyonunu yerinde gösteren Volkan Dağ,  “Son dönem Alanya’da yaşanan birkaç eylemin tüm Alanya’yı kapsıyor gibi gösterilmesi biz turizmcileri açıkçası çok rahatsız etti. Bu tip şeyler oteller ve çevremiz için çok kötü bir durum oluşturuyor. Alanya’da bir sıkıntı yok. Görüldüğü gibi her şey ortada. İnsanların bir gün tepki yürüyüşleri oldu. Genel anlamda baktığımızda her şey normal olarak devam ediyor. Gelen misafirler Alanya’mızda her konuda rahat ve kaldıkları otellerinde en iyi şekilde ağırlanıp servislerini alıyorlar. Biraz siyasi ve propaganda tarzı gelişmeler görüyoruz. Birlikte hareket edip bu tip olumsuz gelişmeleri geçmemiz gerekiyor. İnşallah daha da iyiye gidecek. Alanya’da şu anda her şey çok güzel, gelen konuklarımız rahat bir şekilde dolaşıyor ve tatillerini yapıyorlar. Alanya’da bir iki hafta önce yaşanan gösterilerden her hangi bir etki kalmadı. Her şey normal” diye konuştu. (Halil ÖNCÜ-ALANYA)

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle