Hoşgeldiniz  

Antalya’da turizm çalışanlarının aşılanacağı tarih belli oldu

Deniz Porsuk | 28 Mart 2021 | Turizm A- A+

Antalya’da turizm çalışanlarının aşılanacağı tarih belli oldu

Turizm sektörü çalışanlarına verilen aşı önceliği hazırlıklarında sona gelindi. Antalya’da çalışanlar 7 Nisan’da aşılanmaya başlanacak.

 

Küresel salgında büyük kan kaybına uğrayan turizm sektörünü aşı heyecanı sardı. Sağlık Bakanlığı’nın sektör çalışanlarına aşıda öncelik verilmesi kararıyla rahat bir nefes alan turizmciler, hazırlıklarını büyük bir hızla sürdürüyor. Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, turizm hizmeti veren tesislerin yıl boyunca kesintisiz olarak açık kalmasını sağlamak amacıyla aşılama çalışmasına 7 Nisan tarihinden önce başlanacağını belirtti.

Yetkililer, “Güvenli Turizm Sertifikalı” olarak hizmet verecek olan konaklama yerlerindeki turizm çalışanlarının aşılama programının nisan ayı içerisinde bitirileceğini açıkladı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, ilk etapta halen açık olan ve Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip otellerin çalışanları aşılanacak.

HAZIRLIKLARA HIZ VERİLDİ

Söz konusu aşılama programı öncesinde turizmin başkenti olarak bilinen Antalya’da sezon öncesi hazırlıklara hız verildi. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri kayıt işlemlerinin sonuna gelindiğini açıkladı.

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, aşılama programının Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi..

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle