Hoşgeldiniz  

Antalya’da Rus turist yağmuru: 8 günde 120 bin Rus turist geldi

Semih Köken | 30 Haziran 2021 | Turizm A- A+

Antalya’da Rus turist yağmuru: 8 günde 120 bin Rus turist geldi

Aşı olmayan Ruslara, yurt dışına çıkma yasağı gelecek

Aşı olmayan Ruslara, yurt dışına çıkma yasağı gelecek

 

Toplu aşılama kampanyasına ilgiyi artırmaya çalışan Rusya parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması, aşı olmayan Rus vatandaşlarının yurtdışı seyahatlerini yasaklamayı tartışmaya başladı.

Gazetemru.com’un haberine göre Devlet Duması Sağlık Komitesi tarafından tartışılan öneri hakkında konuşan komite üyesi milletvekili Aleksey Kurinniy, aşı olmayan Ruslar için yurtdışı seyahati yasağı getirilmesinin gerektiğini belirtirken, böyle bir önlemin tatile gitmek isteyen birçok Rus vatandaşını aşı olmaya teşvik edeceğinden emin.

Antalya’da Rus turist yağmuru: 8 günde 120 bin Rus turist geldi

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Rusya’nın uçuşları tekrar başlatması ile Akdeniz turizminde dengelerin değiştiğini belirterek, Antalya’ya 8 günde 120 bin Rus turist geldiğini  söyledi.

YILIN EN YÜKSEK SAYISI

Recep Yavuz son iki ayı Ukrayna Doğu Avrupa ve kısıtlı miktarda Batı Avrupa ülkelerinden gelen turistlerle diğer Akdeniz ülkelerinin gerisinde geçiren Antalya’nın, Rusya uçuşlarının başlaması ile haziranın son haftası itibarıyla en çok turist ağırlayan tatil destinasyonu olduğunu kaydetti. 26 Haziran Cumartesi günü 60 bin yurt dışı gelişiyle Antalya’nın bugüne kadar gerçekleşen yılın en yüksek sayısına ulaştığını belirten Recep Yavuz “Aynı gün 18 bin Rus misafir şehrimize tatile geldi. Rusya kısıtlı miktarda Güney Kıbrıs ve Yunan Adalarına charter seferlerine devam ediyor.

ÜMİTLERİNİ SONBAHARA ERTELEDİ

Ancak nisan ortasında büyük ümitlerle Rus misafirler için hazırlıklar yapan ve naklen yayınlarla çeşitli tanıtım faaliyetleri yürüten Mısır’ın tatil bölgelerine Rusya’dan halihazırda herhangi bir uçuş gerçekleşmedi. Rus turistler ancak Kahire’ye inen tarifeli seferlerle uzun bir otobüs yolculuğu sonrasında Kızıldeniz sahillerine gidebildi. Mısır artan sıcaklarla birlikte sanırım temmuz itibarıyla sezonu kapatarak, ümitlerini sonbahara erteledi” diye konuştu.

GELİŞLERİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Türkiye uçuşlarının başlamasının sadece Mısır’ı değil Yunanistan Kıbrıs ve adaları da etkilediğini anlatan Recep Yavuz şunları söyledi: “Anlaşmalar gereği kısıtlı kontenjanla gerçekleşen uçuşların artması planlanırken, Antalya’nın devreye girmesi ile resim komple değişti. Bugün Rusya’dan Girit’e 1, Güney Kıbrıs‘a 8 uçuş gerçekleşirken, Antalya’ya 58 uçuş gerçekleşiyor. Uçuş yasağının kalkması üzerine Rus misafirlerin Antalya gelişleri artarak devam ediyor. Buna göre yasağın kalkması ile birlikte 22-29 Haziran haftasında, 8 gün içinde 120 bin Rus misafir Antalya’ya geldi.”

Rusya’da ölü sayısı rekor kırarken yeni vakaların yüzde 90’ı Delta varyantı

Rusya’da ölü sayısı rekor kırarken yeni vakaların yüzde 90’ı Delta varyantı

Rusya’da Covid-19 vakalarında ölü sayısı rekor kırarken, özellikle Moskova için “kritik durum “uyarısı gelmeye devam ediyor.

Türkrus.com’un haberine göre Moskova’daki Gamaleya Tıp Merkezi’nin Başkanı Prof. Aleksander Gintzburg ise, şu anda Rusya’da kaydedilen yeni vakalarının yüzde 90’ında ilk Hindistan mutasyonu (Delta) tespit edildiğini açıkladı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle