Hoşgeldiniz  

8.PHASELIS SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

SEMİH KÖKEN | 10 Eylül 2014 | Turizm A- A+

Kemer İlçesi Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği 2014 yılının ilk 9 aylık süresince toplam 1135 adet motosiklet sürücüsünün kontrol edildiğini ve kurallara uymayan 831 sürücüye karayolları trafik kanunu ilgili maddeleri gereğince çeşitli miktarlarda cezai işlem uygulandığını belirtti.

 

Bu yıl 8.si düzenlenen Phaselis Sanat etkinlikleri ilk gün İzmir Barok grubunun verdiği konser ile başladı. Phaselis Antik Kenti Amfitiyatro’da verilen kokteyl sonrası düzenlenen konseri çok sayıda kişi izledi.  İlk gün, İzmir Barok grubu Martı Hotels & Marinas sponsorluğunda açılış gecesinde sahne aldı. Konseri Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Emre Narin ile çok sayıda turizmci ve bölgede otellerde konaklayan turist katıldı. Büyüleyici atmosferinde izleyenleri adeta mest eden etkinlik tam not alırken, etkinliği düzenleyen KETAV ( Kemer Tanıtım Vakfı ) Başkanı Volkan Yorulmaz konser öncesi Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Emre Narin’e etkinliğe olan katkıları nedeniyle birer teşekkür plaketi verdi.


KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, Martı Myra Otel Genel Müdürü Aydın Aytuğ ve Majesty Club La Mer Art’ta Genel Müdürü Ülkay Atamca


Kemerli Turizmci İş Adamı Özgür Kurga ise başlangıcından bu yana takip ettiği Phaselis Sanat etkinliklerinin 8.si için yine aynı mekânda yerini aldı.

KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz “ Tüm Kemer’in bu tip organizasyonlara destek vermesini bekliyorum”


KETAV ( Kemer Tanıtım Vakfı ) Başkanı Volkan Yorulmaz verdiği bilgide, etkinliğin tarihi yerlerin daha çok tanınması, bilinmesi ve öğrenilmesi adına çok önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Yorulmaz, “ 8.sini düzenlediğimiz  sanat ekinliklerin ilk gününde oldukça heyecanlıyız. İzmir Barok grubu ile çok iyi bir gece yaşadık. Phaselis tarihini sanatla buluşturduk. Harika bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz. Bu etkinliği başlatıp devam ettirten KETAV, Aydın Aytuğ Bey, Mustafa Çalık Bey, Martı Grubunun öncülüğünde, bu sene de diğer sponsor ve destekçilerimiz ile Kemer’deki tarihi yerlerin daha çok tanınması, bilinmesi ve öğrenilmesi adına çok önemli bir etkinlik olduğunu söyleyebilirim. Biz de Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı olarak bu etkinliğe olabildiğince önem veriyoruz.  Tüm yönetim kurulu olarak destekliyoruz. Bunu daha ileriye taşımayı arzuluyoruz. Tüm Kemer’in bu tip organizasyonlara destek vermesini bekliyorum” diye konuştu.


Phaselis Antik Kenti Amfitiyatro’da verilen kokteyl sonrası düzenlenen konseri çok sayıda kişi izledi.


KETAV ( Kemer Tanıtım Vakfı ) Başkanı Volkan Yorulmaz konser öncesi Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Emre Narin’e etkinliğe olan katkıları nedeniyle birer teşekkür plaketi verdi.


KETAV ( Kemer Tanıtım Vakfı ) Başkanı Volkan Yorulmaz konser öncesi Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’de b,r plaket vererek teşekkür etti.

Aytuğ, “ Bu projeyi başlatmamdaki gayem Antalya’nın doğusundaki Aspendos’a batıda bir alternatif oluşturmaktı”


Uzun yıllar KETAV’ın başkanlığını yapan ve halen Martı Myra Hotel Genel Müdürlüğünü yürüten duayen turizmcilerden Aydın Aytuğ ise yaptığı açıklamada “KETAV Başkanı iken bu projeyi başlatmamdaki gayem Antalya’nın doğusundaki Aspendos’a batıda bir alternatif oluşturmaktı. Phaselis’deki amfitiyaronun kapasitesinin 400 kişi olmasına rağmen 8 senedir bu etkinliğe devam ediyoruz. Bazı nedenlerle üç yıl kadar ara vermiştik ama bu yıl 8.sini yapıyoruz. Klasik müzik çerçevesinde bir etkinlik hazırlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda da Martı Grubu sponsorluğunda bu konserlerimiz devam edecek” dedi.


Gecede İzmir Barok Grubu performansı ile büyük alkış aldı.


İzmir Barok Grubu “16. yüzyıldan 18. yüzyılın ilk yarısına Avrupa ve Osmanlı Saray Müzikleri” konserinde, yüzyıllar öncesinin görkemli Avrupa ve Osmanlı Saray hayatı geleneklerini, şiir ve müzikle harmanlayarak sanatseverlere sunuyor.

Majesty Club La Mer Art’ta Genel Müdürü Ülkay Atamca , “ Oldukça başarılı bir organziasyon!”


KETAV’ın üyesi olan Majesty Club La Mer Art’ta Genel Müdürü Ülkay Atamca ise konser sonrası açıklamalarda bulundu. Atmaca, “ KETAV’a yeni katıldım. Yaklaşık bir yıldan bu yana KETAV içerisindeyiz. 8.sini düzenlediğimiz Phaselis Sanat etkinliklerinde Kemer tanıtımına faydalı olmak, kendimizi biraz daha iyi ifade edebilmek, doğru adreslerde doğru yerlere ulaşabilmek için bu organizasyonu düzenliyoruz. Bugün ilkini gerçekleştirdik. Oldukça da başarılıydı. Bu güzel organizasyonda ev sahiplikleri için Martı grubuna çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Özgür Kurga, “Tarih ve müzik bir arada”


Kemerli Turizmci İş Adamı Özgür Kurga ise başlangıcından bu yana takip ettiği Phaselis Sanat etkinliklerinin 8.si için yine aynı mekânda yerini aldı. Özgür Kurga yaptığı açıklamada etkinliğe katkısı olanlara teşekkür ederek, “ Phaselis sanat etkinliklerinin 8. Yılındayız. Tarih ve müzik bir arada. Bu etkinliğe katkısı olan sponsorlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Kemer’in en büyük eksikliklerinden birisi sanat faaliyetleri. İnşallah bunların devamı da gelecektir. Herkese etkinlik boyunca iyi seyirler diliyorum” dedi.


Etkinliğin başlamasında büyük rol oynayan O dönem KETAV Başkanlığı yapan ve halen Martı Myra Genel Müdürlüğü yapan Aydın Aytuğ’da etkinliğin ilk gününde yine her zamanki gibi Phaselis Amfitiyatroda yerini aldı.


İzmir Barok, Martı Hotels & Marinas sponsorluğundaki etkinliğin açılış gecesinde uzak coğrafyaların aynı dönem saray müziklerini icra ederek,  Phaselis Antik kentinde misafirlere hoş anlar yaşattı.

İzmir Barok Grubu’na büyük alkış


İzmir Barok, Martı Hotels & Marinas sponsorluğundaki etkinliğin açılış gecesinde uzak coğrafyaların aynı dönem saray müziklerini icra ederek,  Phaselis Antik kentinde misafirlere hoş anlar yaşattı. İzmir Barok Grubu “16. yüzyıldan 18. yüzyılın ilk yarısına Avrupa ve Osmanlı Saray Müzikleri” konserinde, yüzyıllar öncesinin görkemli Avrupa ve Osmanlı Saray hayatı geleneklerini, şiir ve müzikle harmanlayarak sanatseverlere sunuyor. Açılış gecesinde izleyiciler, Lully, Gazi Giray Han, G. Frescobaldi, J. Dowland, D. Cantemir, Buhurizade Mustafa Itri, H.Purcell, Ali Ufki Bey, J.B.de Boismortier, Derviş Frenk Mustafa gibi ünlü bestecilerin eserlerini ve Tamburi Mustafa Çavuş’un unutulmaz “Hisar Buselik Şarkı – Dök Zülfünü Meydana gel” eserini, bu büyülü atmosferde dinleme şansı buldu.

Konu ile ilgili olarak Trafik büro amirliği yapılan çalışmalarda motosiklet kazalarındaki azalışı sağlamanın sadece polisiye tedbirler ile olmayacağını eğitim ve öğretim kurumlarının da bu işin ele alınması ile anne ve babaların aile ortamlarında konuyu irdelemeleri ile destek bulduğu görülmüştür. Bu kapsamda gerek ilçemizde faaliyet gösteren restoranların paket işlerini yapan motosikletli çalışanlar ve daha önce tespit edilmiş olan motosikletini akrobatik hareketler yaparak kullanan sürücülere seminer verilmek sureti ile eğitime alınarak trafikteki hal ve hareketleri izlenmiştir. Verilen eğitimlere rağmen kural ihlallerine devam eden gençlerimizin aileleri ile bire bir görüşmeler yapılarak güvenli sürücü olmaları yönünde çalışmalar yapılmıştır denildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle