Hoşgeldiniz  

YILLAR SONRA KAR SEVİNCİ

SEMİH KÖKEN | 18 Şubat 2015 | Antalya Haber, Kemer Güncel A- A+

Kumluca’nın yüksek kesimlerine kurulu Yazır, Adrasan ve Belen mahallelerinde sabah saatlerinde kar yağışı başladı. Çam ağaçlarını ve seraları beyaz görüntüyle kaplayan kar yağışı, yaklaşık 2 saat sürdü. Yer yer etkili olan kar yağışı yörede oturanlar tarafından hem şaşkınlıkla hem de sevinçle karşılandı. Kumluca ve çevresinde uzun yıllar sonra görülen kar yağışının ardından pek çok kişi kar görmek için Yazır, Adrasan ve Belen mahallelerine gitti. Kar görmenin sevinci ve şaşkınlığını yaşayan vatandaşlar kartopu oynayarak, bol bol fotoğraf çektirdi.

Hüseyin Küçükçiftçi, “Çocukken kar görmüştüm. Sabah uyandığımda pencereden baktım. Gözlerime inanamadım. Sevinçle çocuklara ‘kalkın kar yağıyor’ diye bağırdım” dedi. Hüsnü Torun ise en son 1992 yılında böyle kar yağışı gördüğünü anlatırken, yağışın sürmesi halinde seraların zarar görebileceğini kaydetti.

Diğer yandan, araçlarıyla Yazır ve Adrasan yönüne gelen vatandaşlar Belen Tepesi’nde kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. İlçeye ulaşmak isteyenler kar yağışının daha az görüldüğü sahil yolunu tercih etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle