Hoşgeldiniz  

Türel, “Yaralarınız en kısa zamanda sarılacak”

Semih Köken | 28 Mart 2015 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Başkan Türel depremzedelerin yanında

Türel, “Yaralarınız en kısa zamanda sarılacak”

Konteynırda çay içti sohbet etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçtiğimiz ay Korkuteli’nin Sülekler ve Dereköy mahallelerinde meydana gelen depremde evleri zarar gören vatandaşları AFAD tarafından gönderilen konteynırlarda ziyaret etti. Vatandaşlarla çay içerek, sohbet eden Menderes Türel, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Türel, “Depremin olduğu ilk günden itibaren sizlerin sorunlarını çözmek için gayret ediyoruz. En kısa zamanda yaralarınız sarılacak. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sülekler’de konteynırlarda yaşayan vatandaşları ziyaret etti. Başkan Menderes Türel, konteynırda yaşayan Nimet Can’ın evine misafir oldu. Nimet Can ile sohbet eden Başkan Türel, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Nimet Can, Başkan Türel’e teşekkür ederken, “Konteynırlara yeni taşındık. Allah razı olsun, devletimiz bize sahip çıktı. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımıza kadar bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, daha sonra köy meydanında vatandaşlar ile bir araya geldi. Depremin meydana geldiği günden itibaren yaşananlara çözüm için bütün gayretleriyle çalıştıklarını söyleyen Menderes Türel, “Acılarınıza ve üzüntülerinize merhem olmaya çalıştık. Allah böyle afetler göstermesin. Böyle bir olaylarda devletin görevi yaraların sarılmasıdır. İlk günden itibaren hükümet ve devlet burada atılması gereken adımları attı. Acil olarak bölgeye çadırlar getirildi. Bu çadırların içinde evlerin onarımı süresince kalınması mümkün değildi. AFAD Başkanı ile defalarca görüştüm. Özellikle ihtiyaç olan konteynırların buraya taşınmasını rica ettim. Büyükşehir Belediyesi olarak hemen harekete geçerek, konteynırların taşınmasını sağladık” diye konuştu.

Sorunları çözmek için çalışıyoruz diyen Türel şunları söyledi: ”Büyükşehir Belediyesi olarak 68 konteynırı Sülekler ve Dereköy’e getirdik. Konteynırların elektrik ve su bağlantılarını yaparak vatandaşlarımızın kullanımına hazırladık. Bu bir afet, bütün yaraları sarmak hemen mümkün değil, çalışıyoruz. Ziraat Bankası Kredileri ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan süt sığırcılık kredilerinin ertelenmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Derenin ıslağı ile ilgili ASAT bir çalışma yapacak. DSİ el ele vererek 3 km dere ıslahını en kısa zamanda sağlamış olacağız. Sağlık ocağın bir başka binaya taşıyacağız. Sağlık Ocağı’nın bakım onarımını yaparak, yeniden hizmet verir hale getireceğiz.”

Başkan Türel, Dereköy’de de depremde evleri zarar gören köylülere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Menderes Türel, konteynırda yaşayan Ramazan Koç ve Kadriye Koç ailesiyle çay içerek sohbet etti. ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını getirdim’ diyen Türel, “Antalya sadece şehir merkezinden ibaret değil. Torosları da var. Deprem sonrasında sizin çadırlarla yaşamanız olmazdı. Konteynırların getirilmesi sağlayarak, evlerin tadilatı bitene kadar burada yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Allah böyle afetler bir daha yaşatmasın”konteynır ziyaret (2) konteynır ziyaret (7) konteynır ziyaret (1) konteynır ziyaret (2)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle