Hoşgeldiniz  

Kemer aşığı Norveçliler

Semih Köken | 10 Nisan 2015 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Yaşları 65 üstü olan ve 2007 yılından bu yana Kemer’de yerleşik olarak yaşayan Norveçli ailelerin Kemer hayranlığı bitmek bilmiyor

Yılın en az üç ayını Kemer’de geçiren ve kaldıkları süre içerisinde Kemer’de her daim şehir içi gezileri yapan Norveçli Aileler ile Kayabey Restaurant’ta karşılaştık. Kayabey Restaurant sahibi Bahri Kaya’nın yakından ilgilendiği Norveçliler Kemer’e hayranlıklarını ifade ederken, burada olmaktan duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

BURADA YAŞAMAK ÇOK GÜZEL

Kemer’in Aslanbucak Mahallesinde yer alan Viking 11 sitesinde oturan Alf  ve Bodil Gjelsten çifti, Karlı Bhansen, Bodil Hansen, Svein ve Junger Marie Asbo çifti Kemer’in insanlarının kendilerine karşı çok iyi davrandıklarını ve örnek bir misafirperverlik yaptıklarına dikkat çekerlerken, “2007 Yılında Kemer’e geldik. Kemer’e hayran kaldık ve burada yaşamaya karar verdik. Yılın en az 3 ayını burada geçiriyoruz. Kemer’de insanlar çok iyi. Bizlere çok iyi davranıyorlar ve onlarla ilişkilerimiz çok iyi. Ayrıca yaşam da burada Norveç’e göre daha ucuz. Kemer’de en çok yazın sıcak günleri bizleri bunaltıyor. Onun dışında Kemer’de olmak ve burada yaşamak çok güzel bir duygu. Özellikle kış aylarını burada geçiriyoruz. Burada olmaktan çok mutluyuz” dedi.

Norveçli aileler ellerinde Türk Bayrağı ve Norveç bayrağı ile birlikte bir dostluk fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle