Hoşgeldiniz  

CHP Antalya İl Yönetimi Belli Oldu

SEMİH KÖKEN | 13 Ekim 2014 | Kemer Güncel A- A+

Antalya’da pazar günü olağanüstü kongrede yeni il yönetimini belirleyen CHP’de Cavit Arı’nın il başkanlığının saat 21.45’te kesinleşmesinin ardından il yönetimi kurulu için çarşaf liste için yapılan seçimlerde sonuçlar gece yarısı 02.00 sıralarında belli olmaya başladı. O saatte oylama için kurulan 9 sandıktan, sandık bazında sonuçlar alındı, fakat birleştirme tutanaklarının pazartesi günü il seçim kurulunda yapılmasına karar verilerek sayım işlemi tamamlanmadı.

BİR İSİM LİSTEYİ DELDİ

Kesin olmayan sonuçlara göre seçimlerde Cavit Arı’nın dağıttığı mavi renkli ‘anahtar liste’ 1 fire verdi. Seçimlerde beyaz liste çıkaran ‘Tabanın Uzlaşı’ grubundan avukat Oğuz Kaçar listeyi delerek parti yönetimine girdi. Arı’nın listesinde yer alan eski İl Genel Meclis üyesi ve seçim sürecinde en çok çalışan isimler arasında yer alan Süleyman Sakin liste dışı kaldı.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Buna göre CHP’nin Antalya’daki yeni il yönetimi Cavit Arı başkanlığında Yusuf Dinç, Şefik Dirgen, Zühra Doğan, Ayşe Eraydın, Bülent Erol, Semih Esen, Mehmet Emin Gündüz, Füsun Çevik Kahraman, Ali Özgür Karagöz, Fatma Karakoç, Şafak Toker Kıvrak, İbrahim Koçak, Mustafa Köleoğlu, Halil Kula, İhsan Özden, Yüksel Özdoğan, Süleyman Özer, Tevhide Öztürk, Muammer Saygılı, Okan Tezgel, Erdem Uğur, Gizem Us, Yusuf Zeybek, İsmail Cem Aldut, Mustafa Aras, Günseli Arkın, Esin Bilgiç, İlhan Buğdaycı ve Oğuz Kaçar’dan oluştu.

YENİ YÖNETİMDE KİM KİMDİR?

Arı’nın seçilen yönetim listesinde yer alan Konyaaltı eski İlçe Başkanı Şefik Dirgen ve Demre eski İlçe Başkanı Zühra Doğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkanlığa seçildiği olağanüstü kongrede Muharrem İnce’yi destelemişti. Demre eski İlçe Başkanı Doğan aynı zamanda eski İl Başkanı Devrim Kök tarafından görevden alınmış bir isim olarak dikkat çekiyor.

Listede yer alan bir diğer kurultay delegesi Mustafa Aras ise Antalya’da Kemal Kılıçdaroğlu imzacıları içinde yer almıştı. Mumammer Saygılı, İlhan Buğdaycı, Halil Kula Arı’nın il Genel Meclis Başkanlığı dönemindeki en yakın çalışma arkadaşları olarak parti yönetiminde de kendisine yer bulurken, eski İl Başkanı Özer Ülken döneminde parti yönetiminde görev alan Yusuf Zeybek de yönetime geri döndü. Zeybek aynı zamanda yerel seçim sürecinde Serik’ten belediye başkan aday adayı olmuştu.

Listenin dikkat çeken bir diğer ismi ise daha önce Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten ‘veto’ yiyen Bülent Erol oldu. Devrim Kök’ün il başkanı seçildiği 2012 yılında rakibi Özer Ülken’in listesinde yer almasına Böcek’in onay vermediği Erol, bu kez parti yönetimine girmeyi başardı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) 13’üncü meslek komitesi başkanı ve disiplin kurulu üyesi, AKEV Genel Sekreteri Erol, aradan geçen sürede Başkan Böcek’le aradaki buzları eritmeyi de başardı.

ARI’NIN MESAJI

CHP’nin olağanüstü kongresinden listesiyle birlikte zaferle ayrılan Cavit Arı, kongrenin ardından yayımladığı mesajda CHP il örgütü adına güzel bir gün yaşandığını söyledi. Kongrenin hem parti hem de Antalya’ya umut olduğunu aktaran Arı, “Tüm destek veren katılan partili arkadaşlarıma teşekkür ediyordum. CHP, birlik ve beraberlik, barış ortamı içinde güzel günlere doğru yola çıkmıştır. Bundan sonra amacımız partiyi bir bütün vaziyette, herkesi parti çatısı altında bir arada tutarak önümüzdeki seçimlerden başarılı bir şekilde çıkmak için çalışmak olacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle