Hoşgeldiniz  

UYUŞTURUCU TACİRİNDEN İLGİNÇ SAVUNMA

SEMİH KÖKEN | 24 Nisan 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Alanya’da, uyuşturucu sattıkları suçlamasıyla tutuklu yargılanan dört kişi, ayrı ayrı 12 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

Alanya 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında, tutuklu sanıklar Gökhan G, Muhammed D, Abdurrahman B ve Abdulmelik B hazır bulundu.

Sanık Muhammed D, savunmasında yolda gelirken Gökhan ile beraber uyuşturucu hap aldıklarını belirterek şöyle konuştu: “Onda uyuşturucu tespit edildiği halde bende tespit edilmemesi mümkün değil, raporu bu yönüyle kabul etmiyoruz, yakalanan uyuşturucu hepimizin ortak içimi için, sadece sanık Abdurrahman’ın bununla bir alakası yok, o gezmek için bizimle gelmiştir, biz bu işin ticaretini yapmıyoruz, pişmanım zaten daha önceden de uyuşturucu taşıdığım için ceza almıştım, pişmanım.”

Sanık Gökhan G de, 9-10 yıldır günde 10 gram civarında uyuşturucu kullandığını belirterek “Ben kendim için içmek amacı ile uyuşturucu temin etmek maksadı ile bu işin içine girdim ticaretle bir alakam yoktur. sadece içiciyim’ dedi.

Duruşmada son savunmasını yapan Abdulmelik B. ise uyuşturucu kullandığını kabul ederek şunları söyledi: “Uyuşturucu kullanıcısı olduğum ve sağlıklı düşünemediğim için şu an karşınızdayım, ben her türlü karara saygılıyım bir hata yaptım ancak sanık Abdurrahman’ın bu işle bir ilgisi yok, tamamen masum, onun cezasını da bana verin, ben cezaevine girdiğim bu süreçte uyuşturucusuz kaldım, şu an itibari ile uyuşturucu bulamadığım için psikolojik desteğe ihtiyaç duyuyorum, böyle duruma düştüğüm için üzgün ve pişmanım.”

Duruşmada son olarak dinlenen Abdurrahman B. ise olayla ilgisinin bulunmadığını ileri sürerek sözlerini şöyle sürdürdü:”Sadece arkadaşıma yolculuk sırasında refakat ettim. Kendisi benim 10-20 senelik arkadaşım. Yalnız gitmesin diye aracına bindim, ben suçsuzum takdir mahkemenin.”

Mahkeme heyeti, sanıkların üzerlerine atılı suçu dört kişiyle birlikte işlemeleri sebebi ile sanıkların ‘Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya sağlama’ suçunu işlediği gerekçesiyle cezalandırdı. Gökhan G, Abdulmelik B, Muhammed B ve Abdurrahman B’a ayrı ayrı 12 yıl 6’şar ay hapis cezası verildi. Dört sanık tutuklu olarak getirildikleri Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle