Hoşgeldiniz  

Türk sinemasının yıldızları kadın mahkumlarla buluştu

SEMİH KÖKEN | 17 Ekim 2014 | Gündem A- A+

 

 

 

 

sanatçılar kadın mahkumlarla (5)sanatçılar kadın mahkumlarla (1) sanatçılar kadın mahkumlarla (2) sanatçılar kadın mahkumlarla (3) sanatçılar kadın mahkumlarla (4)Büyükşehir Belediyesi, 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri kapsamında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Festival kapsamında Antalya’da bulunan Türk sinemasının yıldız isimleri; Eşref Kolçak, Gülsen Tuncer, Yılmaz Atadeniz, Ufuk Kaplan, Nilüfer Aydan, Nursel Köse, Ertem Göreç, Hülya Uçansu, Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu kadınlarla birlikte film izledi. Sanatçılara Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Adnan Tabar, Cezaevi Savcısı Ertan Ünsal, Kurum Müdürü Şeref Tatlı eşlik etti.

ÜNLÜLERE SEVGİ ÇEMBERİ

Sanatçılar film gösteriminin yapıldığı cezaevi içerisindeki spor salonuna girdiklerinde büyük bir coşku ile karşılandı. Kadın mahkumlar, Yeşilçam starlarına sevgi gösterilerinde bulunarak, kucaklaştı. Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adnan Tabar, festival kapsamında Antalya’da bulunan sanatçıların ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Kendilerine teşekkür ediyoruz. Cezaevleri özgürlüklerimize, sevdiklerimize hasret kaldığımız yerler. Sosyal ve kültürel etkinliklerle bunları en aza indirmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyoruz” dedi.

YAŞAMA TUTKUNUZU KAYBETMEYİN

Kadın mahkumlara seslenen ünlü sanatçı Gülsen Tuncer ise şunları söyledi: “Herkes toplumda farklı görevler alır. Şu veya bu nedenle kimse ikinci sınıf bir vatandaş statüsüne konamaz. Bedence ve ruhça hiçbir zaman kendimizi kötü hissetmemeliyiz. Burada özgürlüklerimize dair bir fasıl kapandığında, yaşama dair kendimizi geliştirmeliyiz. Meslektaşlarımızla sizlere elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Hangi statüde olursak olalım kesinlikle toplum içinde eşit yurttaşlarız. Bu süreleri şansa çevirmek elimizdedir. Yaşama tutkumuzu kaybetmemeliyiz. Sizleri tanımaktan çok mutlu oldum. Ben bu kadar moralli, akılı kadını çok az yerde gördüm.”

Etkinliğe katılan sanatçılara kadın mahkumların yaptığı seramikler hediye edildi.

Daha sonra sanatçılar, kadın mahkumlarla birlikte “Düğün Dernek” filmini izledi. Kadın mahkumlar filmde bol bol gülerek, unutulmaz bir gün geçirdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle