Hoşgeldiniz  

TABELA İNDİRİLDİ GERGİNLİK BİTMEDİ

SEMİH KÖKEN | 17 Nisan 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Kadriye Mahallesi’nde gerginliğe neden olan ‘HDP Serik İlçe Örgütü’ yazılı tabela, parti yetkililerinin kaymakamlık ve güvenlik güçleriyle yaptığı görüşmenin ardından saat 18.00 sıralarında indirildi.

Parti yetkilileri, tepkiye neden olduğu öne sürülen ‘örgüt’ kelimesinin ‘teşkilat’ ile değiştirileceği ve tabelanın bir süre sonra yeniden asılacağını kaydetti. HDP ofisinin kepenkleri kapalı dururken, jandarma ekiplerinin bölgedeki bekleyişi ise sürüyor.

 JANDARMA BİBER GAZIYLA MÜDAHALE ETTİ

Jandarmanın gün boyu güvenlik önlemi aldığı bölgede saat 21.00 sıralarında yaklaşık 100 kişilik bir grup toplandı. Sosyal medya üzerinden harekete geçip toplanan grup, ofisin yan kısımlarındaki HDP tabelalarının da kaldırılmasını istedi. Grup bir süre slogan atarken, jandarma önlerinde barikat oluşturdu. Tansiyon bir anda yükselince gruptan bazıları barikatı aşarak binaya saldırmaya başladı. HDP tabelalarını indirerek tahrip eden gruba jandarma biber gazı ve copla müdahale etti. Yaşanan arbedenin ardından grup uzaklaştırıldı.

‘En büyük asker bizim asker’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları atan grup ofise Türk bayrağı astıktan sonra dağılacaklarını söyledi. Türk bayrağını asan grup İstiklal Marşı’nı okuyup, alkışlarla olay yerinden ayrıldı.


Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle