Hoşgeldiniz  

Kadınlar turizm festivaline hazırlanıyor

Semih Köken | 03 Nisan 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kadınlar turizm festivaline hazırlanıyor

ANTALYA Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu tarafından hazırlanan ‘Kadınlar Çiçek Açıyor’ fotoğraf sergisi açıldı. Platform tarafından 21- 23 Nisan’da Uluslararası Turizm Festivali düzenlenecek.

Rixos Downtown Antalya Otel’nde açılan fotoğraf sergisinde ‘Kadınlar Çiçek Açıyor’ etkinliklerinde çekilen fotoğraflar yer aldı. Projenin mimarı, Antalya Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu Yürütme Kurulu Başkanı ve iş kadını Hatice Bozkurt, yardımcıları turizmci Nurten Ünsev, turizm sektöründe eğitmen ve danışmanlık yapan Şule Billur, davetli kadınları başlarına çiçekten taç, boyunlarına da çiçekten kolye takarak karşıladı. Şule Billur’un küratörlüğünde hazırlanan fotoğraf sergisinin açılış konuşmasını yapan Platform Başkanı Hatice Bozkurt, ‘Kadınlar Çiçek Açıyor’ sloganlı proje hakkında bilgi verdi.

İLK TURİZM FESTİVALİNE HAZIRLIK

Antalyalı kadınların küçük bir kıvılcımıyla hayata geçirdikleri ‘Kadınlar Çiçek Açıyor Projesi’nin kısa zamanda olumlu tepkiler alarak büyüdüğünü belirten Bozkurt, “Platform kadınlarımızın katılımıyla daha da büyüdü, çiçek ve turizm sektöründen destekler arttı. Platformumuz, 21-23 Nisan tarihleri arasında ‘Antalyalı Kadınlar Çiçek Açıyor’ temalı ‘1’inci Uluslararası Turizm Festivali’ni gerçekleştirmeye de karar verdi. Festivalin sembolü olan ve heykel sanatçısı Nagehan Elibol’un çalışması kadın figürlü heykelciğimiz hazırlandı. Heykel, ödül olarak verilecek” dedi.

YÜZÜ GÜLEN KADINLAR ŞEHRİ

“Eğer bir kadının yüzü gülüyor, başında çiçek tacı, boynunda çiçek kolyesi taşıyor ise o kentin insanları mutludur” sloganıyla festival hazırlıklarına başladıkların kaydeden Bozkurt, “Antalya markasının tanıtımına şehrin kadınlarının katkı sağlaması amacıyla Antalya Turizm Festivali’ni hazırladık. Bu festival, Antalya’nın ilk turizm festivali’, ‘dünya kadınlarının ve kültürlerin buluşma noktası’ özelliklerine de sahip olacak. Kadın eliyle Antalya’nın, kadınların çiçek açtığı, erkeklerin de neşe saçtığı mutlu, huzurlu bir dünya şehri olacağına inancımız her geçen gün büyüyor” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

21- 23 Nisan tarihlerinde ilki gerçekleşecek olan ‘1.Uluslararası Antalya Turizm Festivali’nin ilk günü ANFAŞ’ta ‘Turizmci Motivasyon Buluşması’ ile başlayacak. Aynı gün akşam da Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık ile eşi Prof. Dr. Fahri Işık ‘Tarihte Anadolu Kadınları ve Uygarlıkları’ konulu özel bir sunum yapacak, arya, keman dinletisi ve bale gösterisiyle de sunum renklendirilecek. Turizmci Nurten Ünsev, uluslararası partneriyle birlikte sahnede bir de sürprize imza atacak.

KADINLAR ÇİÇEKLE SÜSLENECEK

Festivalin İkinci günü kortej düzenlenecek, çiçeklerle süslenmiş yerli ve yabancı kadınlar bando eşliğinde tarihi Kaleiçi’nden geçerek ‘Çiçekli Sokak’tan Karaalioğlu Parkı’ndaki festival alanına girilecek. Bu kapsamda parkta kadın dernekleri sanat stantları açacak, birçok sürpriz yaşanacak, ‘Uluslar Çiçek Açıyor’ stantları açılacak, çiçekçilik sektörü tanıtılacak.

Festivalin son gününde ‘Ekolojik Tur’ ile katılımcıları ve davetliler, ‘Köprülü Kanyon Milli Parkı Doğa ve Kültür Turu’na katılacak. Konuklar, köy düğünü seremonisiyle geleneksel Türk yemeklerinin lezzetini birlikte tadacak.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle