Hoşgeldiniz  

‘Güneş Çocukları’ yarışması Expo 2016’da yapıldı

Semih Köken | 06 Haziran 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

‘Güneş Çocukları’ yarışması Expo 2016’da yapıldı

EXPO 2016 Antalya’da düzenlenen 4’üncü Türk- Rus Çocuk ve Gençlik Yetenek Festivali’ne katılan 3- 13 yaş arası 100 Türk ve Rus çocuk, ‘Güneş Çocukları’ konulu dans yarışmasında, hünerlerini sergiledi.

EXPO 2016 ANTALYA'DA DUZENLENEN 4'UNCU TURK- RUS COCUK VE GENCLIK YETENEK FESTIVALI'NE KATILAN 3- 13 YAS ARASI 100 TURK VE RUS COCUK, 'GUNES COCUKLARI' KONULU DANS YARISMASINDA, HUNERLERINI SERGILEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
Rus Sanat ve Kültür Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Expo 2016 Antalya Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği 4’üncü Türk- Rus Çocuk ve Gençlik Yetenek Festivali, Expo 2016 Küçük Amfi Tiyatro’da yapıldı. ‘Güneş Çocukları’ konulu dans yarışmasına, Antalya merkez, Alanya, Manavgat ve Kemer ilçelerindeki dans kulüplerindeki 100 Rus ve Türk çocuk katıldı.

Klasik müziğin yanı sıra Rus ve Türk ezgileri eşliğinde gösteriler yapan miniklerin yarışmasının jürisinde Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Selim Bayraktar, Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Sonan Yılmaz, Türkiye Dans Federasyonu Antalya İl Başkanı Derya Erenler, Dans Federasyonu milli sporcusu Alona Sineviç ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Jimnastik Bölümü Başkanı Buğrahan Bozkurt yer aldı.

“ÇOCUKLARI DİNLESEK DÜNYA BARIŞ İÇİNDE OLUR”

Dünyanın barış içinde olması için büyüklerin çocukları dinlemesi gerektiğini söyleyen jüri Başkanı Bayraktar, “Genellikle biz büyüklere derler ki çocuklara söyleyeceğiniz bir şey var mı? Hâlbuki dünden bugüne sadece çocukları dinleseydik, dünya barış içinde olurdu” dedi.

Bayraktar, şöyle konuştu;

“Anne ve babalar olarak sizler çocuklara kattığınız değeri sahnede fark edeceksiniz. Çünkü insanı insan yapan iki şey var; biri şehvet, diğeri ise önemli olmaktır. Çocuklarımıza ne kadar önemli olduklarını hissettirirsek gelecekte o kadar barış ve iyi niyet elçisini dünyamıza kazandırmış olacağız.”

Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada çocuklar alkışlandı. Oylama sonunda genel klasmanda birinci Antalya Polis Gücü Artistik Jimnastik Grubu olurken, ikinci Master Dans Gençlik ve Spor Kulübü, üçüncülüğü ise 4 yaşındaki vokalist Timur Akulintsev ve Hamarat Band Çocuk Saksafon orkestrası paylaştı. Festivalin Grand Prix ödülünü Cook Kids vokal grubu aldı. Kategorilerinde dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller takdim edildi.

Ayrıca yarışmada, Rus konsolosu Vyacheslav Mikhaylov, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Muratpaşa Belediyesi meclis üyesi Hasan Kilit ve Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı da yer aldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle