Hoşgeldiniz  

Adsm’de Dental Tomografi Cihazı Hizmet Vermeye Başladı

Semih Köken | 20 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Adsm’de Dental Tomografi Cihazı Hizmet Vermeye Başladı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde (ADSM) Dental Tomografi Cihazı ile hizmet verilmeye başlandı.

Adsm'de Dental Tomografi Cihazı Hizmet Vermeye Başladı, System.String[]
Antalya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı  Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde (ADSM) Dental Tomografi Cihazı ile hizmet verilmeye başlandı.

Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Cennet Tijen Arıbaş, 2016 Ekim ayında hizmet vermeye başlayan, 11 Şubat 2017’de Başbakan  Binali Yıldırım tarafından resmi açılışı yapılan ADSM’de hastalara Dental Tomografi Cihazı ile hizmet verilmeye başlandığını söyledi.

Arıbaş, ADSM’de hizmet vermeye başlayan “Dental Tomografi Cihazı”nın birçok hastalığın teşhisi ve takibinde büyük öneme sahip olduğunu diş filmlerinde görüntülenemeyen alanların görüntülenmesini sağladığını kaydetti. Arıbaş, görüntüden belirlenen kesitlerin detaylı teşhisinin yapılabilmesi, implant planlaması ve cerrahi kılavuz hazırlama için yüksek çözünürlüklü veri toplanabilmesi, yumuşak doku tespiti, kemik yoğunluğu ölçümü, sinire olan mesafe ölçümü gibi tedavi öncesi planlamalar yapılabilir hale gelindiğini açıkladı. Bunlara ek olarak Arıbaş, “gömülü diş, çatlak, anormal sayıda kanal, kist yayılımı gibi tespitler yapılarak kemik yoğunluğu, sinüsler ve eklemlerle ilgili detaylı çalışmalar yaparak merkezimizde görev yapan hekimlerin teşhis ve tedavi süreci kolaylaşmıştır” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle