Hoşgeldiniz  

ANTALYA VALİSİ YAZICI, KEMER’DE

Deniz Porsuk | 01 Kasım 2020 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

ANTALYA VALİSİ YAZICI, KEMER’DE
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kemer’de birtakım ziyaretlerde bulundu.
Kemer’de ilk ziyaretini Kemer Kaymakamlığına gerçekleştiren Vali Yazıcı’yı, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı , Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri karşıladı.
Sayın Valimiz Ersin YAZICI ilçemizi ziyaret etti.
Programa Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Sayın Valimiz, Kaymakam DAYANÇ’tan brifing alarak krum müdürleriyle toplantı yaptı, daha sonra Kemer Belediyesi ve esnaf ziyaretlerinde bulunan Vali YAZICI, Şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Akabinde Idyros Antik Kenti’nde incelemelerde bulunarak, Kazı Başkanı Prof. Hakan Öniz’den yürütülen çalışmalar ve yapımı planlanan Su Altı Arkeoloji Müzesi Projesi hakkında bilgiler aldı.

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre; Vali Ersin YazıcıAntalya’nın en önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Kemer İlçesi’nde incelemelerde bulundu ve şehit ailelerini ziyaret etti. Vali Yazıcı, temaslarına Kemer Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek başladı. Kaymakam Murtaza Dayanç ve kurum müdürleriyle, ilçenin eğitim alt yapısı, sosyo – kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık konularıyla pandemi sürecinde alınan tedbirler değerlendirildi.

“Hızlı ve sonuç odaklı çözümler geliştir önceliğimiz”

Toplantıda kurum yetkililerine hitap eden Vali Yazıcı; “Bugün, önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Kemer İlçemizdeyiz. Kamu çalışanları olarak hizmetlerimizde birinci önceliğimiz hızlı ve sonuç odaklı çözümler geliştirmek olmalıdır. Biz nasıl hizmet görmek istiyorsak, vatandaşlarımıza da aynı şekilde hizmet etmeliyiz.” dedi.

İdyros Antik Kenti’nin turizme kazandırılmasının önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı; “Denize çok yakın olması sebebiyle Akdeniz ticareti yapan gemicilerin, uğrak noktası olduğu düşünülen bir kent. İdyros Antik Kenti‘nin de Kemer ilçesinin merkezinde yer alması turizm açısından bir avantaj. İdyros Antik Kenti’ni hızlı bir şekilde turizme kazandırmalıyız. Böylece otellerde konaklayan turistler dışarı çıkarak bölge esnafımıza da katkı sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

“Maske – Mesafe – Temizlik kurallarına uymalıyız”

Pandemi ile mücadele konusunda Antalya olarak en kötüyü geride bıraktıklarını ifade eden Vali Yazıcı; “Antalya olarak pandemide en kötüyü geride bıraktık. İnşallah bundan sonraki süreçte halkımızın desteğiyle vaka sayılarımız düşmeye devam edecek. Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden olan Kemer’de bize düşen en büyük görev şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize örnek teşkil edecek şekilde Maske – Mesafe – Temizlik kurallarına uymamız.” diye konuştu.

Kemer, turizmde Antalya’nın incisi

Kemer İlçesi’nin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına değinen Vali Yazıcı; “Kemer İlçemiz çok önemli doğal güzelliklere ve kültürel varlıklara ev sahipliği yapmakta. İlçenin deniz, kum, güneş kadar bir çok önemli tarihi ve kültürel değerleri barındırdığını ve bunları daha fazla ön plana çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Burası antik kentlerin bulunduğu, muhteşem bir doğaya sahip.” İfadelerini kullandı.

İnsanlar tatilde, kültür ve doğayla buluşmak istiyor

Günümüzde İnsanların tatil anlayışının değiştiğini belirten Vali Yazıcı; “İnsanlar artık gittikleri turizm merkezlerinde bir otelde yiyip içip güneşlenmek istemiyor. İnsanlar kültürle, doğayla, gastronomiyle buluşmak istiyor. Onun için elimizde bulunan bu ve benzeri değerleri mutlaka ön plana çıkarmalıyız” dedi.

Esnafımızın gösterdiği özen misafirlerimiz için önemli

Kemer Liman Caddesi’ndeki esnafları ziyaret eden Vali Yazıcı; “Esnafımızın tedbirlere uymada göstermiş olduğu özen şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır. Antalya’mız pandemi sürecinde vatandaşlarıyla ve esnafıyla birlikte, Maske – Mesafe – Temizlik tedbirlerini uygulamada başarılı bir şekilde devam etmekte. Esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Şehit ailelerini ziyaret etti

Vali Ersin Yazıcı, Kemer’de ki inceleme ve ziyaretler sonrası 2016 yılında Diyarbakır Sur operasyonunda Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın ve 2009 yılında Hakkari Yüksekova’da Şehit olan Ufuk Şentürk’ün ailelerini ziyaret etti.
Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ile Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı, Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehitlerimizin bize emanetleri

Vali Yazıcı, şehitlerimizin bize emaneti olarak bıraktıkları ailelerinin her zaman yanında olacaklarını, kapılarının da her zaman şehit aileleri ve gazilerimize açık olduğunu dile getirdi. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Devletimizin tüm imkânları kendilerinin hizmetindedir.” dedi.
Şehitliğin en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Yazıcı “Türk milletinin istiklali ve istikbali uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri, yakınları her zaman bu milletin baş tacı olacaktır. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Vatanı için hayatını feda etmek kahramanlığın en büyüğüdür. Bugün, kahraman şehitlerimize bir Fatiha okumak, hem de ailelerine baş sağlığı taziyesi ziyaretinde bulunmak istedik. Bize düşen şehidin ailesinin, yakınlarının yanında olmak. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz tüm şehitlerimize her zaman minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum.” diye konuştu.

Vali Yazıcının ziyaretinin başından sonuna kadar AK Parti ilçe Başkanı İsmail Selami Minta eşlik etti. İlçenin tüm sorunlarını anlatan MİNTA  Valiye  desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Vali Yazıcı, kaymakamlıkta kısa bir toplantı sonrası Kemer Belediyesine geçti. Belediye binası önünde çiçeklerle karşılanan Vali Yazıcı, belediye Başkanı  ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Yapılan toplantıda ise Başkan , Vali Yazıcı’ya Kemer hakkında bilgiler vererek, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmaları ve yapacakları projeleri anlattı.
Daha sonra Liman Caddesinde esnafı ziyaret eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı , esnafla bu yılki turizm sezonu hakkında sohbet etti.
Vali Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalya’nın en güzel ilçelerinden olan Kemer’de ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.
Vali Yazıcı’ya, Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediyesi ziyaretlerinde Kemer tabloları hediye edildi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle