Hoşgeldiniz  

Başkan Tütüncü Yozgatlılar ile Buluştu

Deniz Porsuk | 10 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Başkan Tütüncü Yozgatlılar ile Buluştu

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Yozgatlıların düzenlediği arabaşı şölenine katıldı.

Başkan Tütüncü Yozgatlılar ile Buluştu, System.String[]

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Yozgatlıların düzenlediği arabaşı şölenine katıldı.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği arabaşı şölenine katıldı. Kepez Belediyesi desteğiyle Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen gecede dernek başkanı Prof. Dr. İhsan Bulut ile birlikte Yozgatlılar tarafından kapıda karşılanan Tütüncü’ye, Yozgat’ın geleneksel yemekleri olan arabaşı çorbası ve testi kebabı ikram edildi.

Hemşeri geceleri Kepez’de gelenekselleşti

Antalyalı ve Yozgatlı türkücülerin seslendirdiği şarkılara eşlik eden Tütüncü, yerel sanatçılar tarafından sahneye davet edildi. Her yıl Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapılan ‘Türkü zamanı’ serisinde her hafta farklı il hemşerileriyle birlikte olduklarını hatırlatan Tütüncü, Ramazan ayında yapılan geleneksel hemşeri gecelerinde de Yozgatlılar ile birlikte olabildiklerini söyledi.

Kardeşliğimiz pekişiyor

Bu tür kültür ve sanat geceleri sayesinde gönül bağını güçlendirebildiklerini anlatan Tütüncü, “Her bu tip vesilelerle kardeşliğimizi geliştirdiğimiz, pekiştirdiğimiz sanat gecelerimiz oluyor. Bu geceye katılan herkese teşekkürler. Özellikle bizi performansıyla mest eden Sürmele ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle