Hoşgeldiniz  

Başkan Gül makam aracını iade etti, kendi parasıyla yeni araç aldı

Deniz Porsuk | 08 Ağustos 2018 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Başkan Gül makam aracını iade etti, kendi parasıyla yeni araç aldı

ANTALYA Kemer Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Gül, kamuda tasarruf tedbirlerinin alınacağının açıklanmasının ardından, belediyenin kiraladığı makam aracını iade etti. Makam aracı olarak kullanacağı otomobili, parasını cebinden ödeyerek satın alan Başkan Gül, yakıt parasını ödeyeceğini de kaydetti.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kamuda tasarruf tedbirlerini almaya başladıklarını açıklamasının ardından, belediye tarafından kiralanan makam aracını iade ederek, yerine parasını cebinden ödeyip otomobil satın aldı. Başkan Gül, otomobilin mazot parasını da kendisinin karşılayacağını kaydetti.

Bakan Albayrak’ın tasarruf tedbirlerine başladığını aktaran Başkan Gül, “Ülkemizin de buna ihtiyacı vardı. 1995 yılında belediye başkanıyken, ‘Makam araçlarımızı bırakalım’ diye bir açıklamam olmuştu. O 5 yıllık dönemde makam aracımı kullanmamıştım. Bakan Bey ilk tasarruf tedbirlerini de belediyelerden başlattı. Ben de örnek olmak üzere, bunu başlattım. Aracımı kendim satın aldım. Yakıtını kendim koyuyorum. Sadece belediyenin şoförleri arabamda çalışıyor ki doğal olarak öyle olması lazım. Bunun Türkiye’ye örnek olması lazım” dedi.

Milyon liralık araçlara binme gibi lüksleri olamayacağını söyleyen Gül, “Benim zaten hiç olmadı. 1994 yılında belediye başkanlığı dönemimde eski bir Mercedes vardı. Burada durdu. Yeniden seçildiğim zaman yeni 2005 model bir araç vardı. O burada durdu. Ama benim kullandığım kiralık bir minibüstü. Ben onu da tasarruf tedbirlerinde bıraktım. Şimdi de daire müdürlerimiz saat 17.00’den sonra makam araçlarını hiç kullanmayacak. Başkan yardımcılarımız da kullanmayacak” diye konuştu.

Kemer Belediyesi olarak tasarruf tedbirleri yönünde bir adım attıklarını ifade eden Başkan Gül, “İnşallah bundan sonra da bütün belediyelerimiz, halkın belediyesi, halkın içerisindeysek biz halka örnek olmak zorundayız. Halk burada sıkıntı çekerken bizim o tür makam araçlarıyla gece gündüz cirit atmamızın çok doğru olduğunu düşünmedik. Kemer Belediyesi olarak, ben de Belediye Başkanı Mustafa Gül olarak buna karar verdik. Bundan sonra kendi aracımla yakıtımı da kendim koyarak görevimi yapmaya devam edeceğim” dedi.

ANTALYA KEMER BELEDIYE BASKANI CHP'LI MUSTAFA GUL, KAMUDA TASARRUF TEDBIRLERININ ALINACAGININ ACIKLANMASININ ARDINDAN, BELEDIYENIN KIRALADIGI MAKAM ARACINI IADE ETTI. MAKAM ARACI OLARAK KULLANACAGI OTOMOBILI, PARASINI CEBINDEN ODEYEREK SATIN ALAN BASKAN GUL, YAKIT PARASINI ODEYECEGINI DE KAYDETTI. BELEDIYE BASKANI MUSTAFA GUL, KENDI PARASIYLA SATIN ALDIGI OTOMOBILIYLE  (FOTO:LEVENT YENIGUN/KEMER-DHA)

ANTALYA KEMER BELEDIYE BASKANI CHP'LI MUSTAFA GUL, KAMUDA TASARRUF TEDBIRLERININ ALINACAGININ ACIKLANMASININ ARDINDAN, BELEDIYENIN KIRALADIGI MAKAM ARACINI IADE ETTI. MAKAM ARACI OLARAK KULLANACAGI OTOMOBILI, PARASINI CEBINDEN ODEYEREK SATIN ALAN BASKAN GUL, YAKIT PARASINI ODEYECEGINI DE KAYDETTI. BELEDIYE BASKANI MUSTAFA GUL, KENDI PARASIYLA SATIN ALDIGI OTOMOBILIYLE (FOTO:LEVENT YENIGUN/KEMER-DHA)

2 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle