Hoşgeldiniz  

Afyonkarahisar’da tüm etkinliklere 15 gün koronavirüs yasağı!

SEMİH KÖKEN | 13 Ekim 2020 | Gündem A- A+

Afyonkarahisar’da tüm etkinliklere 15 gün koronavirüs yasağı!
Afyonkarahisar’da tüm etkinliklere 15 gün koronavirüs yasağı!

Mynet‘in haberine göre; Afyonkarahisar Valiliği duyurdu.  İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile koronavirüs tedbirleri kapsamında kentte, 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma gibi etkinlik ve eylemleri yasaklandı.

Konu ile ilgili Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yasak kararının koronavirüs ile mücadele kapsamında alındığı vurgulandı.

15 gün yasağı

Açıklamada, “Afyonkarahisar’da 20 Ekim tarihinden 3 Kasım 2020 günü saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, anma toplantısı/toplanma vb. her türlü etkinlik ve eylemlerin yapılması yasaklanmıştır. Düzenlenecek basın açıklamalarının ise vatandaşın günlük yaşamını aşırı ve katlanılamayacak derecede zorlaştırmayacak, yaya ve araç trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeyecek şekilde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Aynı karar Konya‘da da alınmıştı

Diğer yandan Konya Valiliği, 9 Ekim’de koronavirüs salgınının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla toplantı, gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, çadır kurma gibi etkinlikler 15 gün süre ile yasaklamıştı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle