Hoşgeldiniz  

Ramazan da Olmazsa Mazallah

SEMİH KÖKEN | 15 Temmuz 2015 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
semihkoken@gmail.com

Hükümet kuruldu kuruluyor derken bir Ramazan ayıda geldi ve geçti bile…

Kim ibadetini nasıl yaptıysa eksiği gediği ile Rabbim Kabul etsin. Malum Ramazan açlar doyuruldu  zekatlar fitreler verildi ve yarın Bayrama erişmenin mutluluğu içindeyiz.

Kemere de iyi ki Ramazan gelmiş diye düşündüm her gün ..

Çünkü Başta Belediye Başkanımız olmak üzere 28-30 gün boyunca şur da şuna yemek verdik bur da buna yemek verdik diyerek kaşığın sapını gözümüze soka soka iftar yaptılar yaptırdılar Maşallah…

Tabiiki bur da gariban ihtiyaç sahiplerini kesinlikle hedef almıyorum ama sevaptan çok ecride vardı bu işin….

Peygamber Efendimiz buyurdukları gibi Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek   derken  sanırım bizimkiler bunu yanlış anlamış olacaklar ki her şeyi ayan beyan  tüm ramazan yaşattılar Kendilerine gerçekler aç  insanların ihtiyaç sahiplerinin adına teşekkür edelim..

Ama bu arada sevabı ise  Oteller kazanmış oldu yoksa bu otellere gidin ölüyoruz deyin size su vermezler ama konu Belediye Kaçak yıkım dedin mi her kapı sonuna kadar açıldı ve Böylelikle 30 gün boyunca Sosyal Belediyeciliği  hep birlikte yaşadık…

Otel harici kesilen Faturalara sözüm yok ama adı hoca olan bir mahlukat-ı beşerin yaptıkları arz-ı endamı çoktan aştı..

Belki patronunun haberi yoktur desek te her türlü ilişkilerin vıcık vıcık olduğu ilçemizde bu da normal gibi görülmeye başlandı.Fatura işlerini kendine vakfe dinmiş bu kişi işini yaptığı esnaflardan akçeler topluyor bu akçelerin karşılığında güzel işler yapıyormuş .Bunu ilk önce bir kişiden duydum ve  malum Duydunuz mu da yazdım. Pat hoca düştü geldi yanıma  sonra hoca işleri büyüttü  artık büyük götürme derdine düşmüş ve hırs yapmış hoca efendi…Hocam ne yaparsan yap onu geçemezsin sen diyerek buraya nokta yı koyalım..

Gelelim Taksi işlerine…

Canı yanan  eşek  atı geçer gidermiş derler..

Bu işde ona benzedi malüm sezon kötü para yok beklentiler büyük haliyle Taksicilerde  Rent a carlara sarmaya başladı..

Haklılar mı haklılar çünkü Rent a can firmaları taşıma yapamaz d2 belgesi olursa ancak o da ticari olarak değil personel servisi gibi  işlerde olması gerekirken artık otellerde işin kolayını bulmuş anlaştın mı bir rent a carla hem para hem hizmet almak gözüyle bakıyor olaya….

Ama ne olursa olsun bu işe bir çözüm bulunması gerekiyor…Bu işi yapacak kurumlar belli bu gün Ralli sahasında eylam yapan Taksicilerin kararlı tutumlarını gördüm bir dahaki eyleme  daha da büyüyerek gelecekleri kesindir.

Bu eylemde bazılarının canını yakabilir benden demesi çünkü Taksici esnafı gerçekten çok zor durumda.

Şimdiden önlem alınması gerekiyor. Bakalım Taşıma yüzünden rant götüren yöneticilerimiz bu konuda ne taraftan olacaklar merakla bekliyoruz.

Ayışığı nın tüm karanlıkları aydınlatması dileyiğle  Musmutlu Bayramlar diliyorum.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle