Hoşgeldiniz  

OLAYLAR VE İNSANLAR

SEMİH KÖKEN | 02 Ekim 2014 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
kemerhaber@hotmail.com

Olaylar ve insanlar diye Rahmetlik büyük usta Hasan Pulur vardı.Yazardı ve her konuya girer çıkar  korkmadan çekinmeden yazardı.Bir keresinde gazetenin sahibi  bunu yazamazsın dediğinde  ben yazarım ama sen basamazsan bende istifa ederim diyerek  tepki göstermiş ve O günün  gazete sahibi olan Simavi gazeteyi Demirel e bile karşı gelerek başmış ve  Hasan Pulur  o saatten sonra daha da kıymetli bir yazar olmuştur.

Kemere o kadar çok olaylar oluyor ki insanlar nedense olaylara sadece yüzeysel bakıyor acaba neden niçin diye araştıramıyor. Çünkü ucunda mutlaka bir rant var…

Bu rant illaki plajdan yer almakla veya danışman olmakla olmuyor menfaat ve çıkar ilişkilere maalesef kemerde çok ağır basıyor.

Bunun en büyük  sorumluluğu iktidar Partisinin kemerdeki büyük bir zafiyeti..Evet AK Partinin  Kemerde hiç gücünü gösteremeyişi bu olaylara çanak tutuyor.

Bir değişle bizim oralarda * daha çok “köpeksiz köy bulmuşsun, değneksiz geziyorsun” şeklinde söylenen deyim.burada  tam cuk diye oturmuştur.

Öyle ki yapanın yanına kar kaldığı bir ortamda yaşıyoruz..

Bakın kısa bir örnek; ilçemizde geçtiğimiz hafta  bir genç arkadaşımız  cinayette kurban gitti.

Bu gencin ailesine  Ak Partiden kimse gitti mi …HAYIR…

Ama Tekirovasporun Başkanı Mintan ın  yanına Turizm Bakan Yardımcımız sayın Abdurahman Arıcı beyler koşa koşa gitmiş ve M.Gül ile neşe dolu poz vermiştir.

Ne var bunda derseniz sizi kamu vicdanı ile başbaşa bırakırım sizi….!

Geçelim bu konuyu Emniyetin  karşındaki olayda ve sonrasındaki saldırıdan sonra  iktidarın ilçe başkanı herhangi bir açıklama yapmış mı ? Yok

HAYIRRR..

Neden  şimdi “köpeksiz köy bulmuşsun, değneksiz geziyorsun” dediğimi sanırım anladınız.

Çünkü burada yapılan  yapanın yanına kar kalıyor…..

Gelelim CHP nin  gündemine

Antalya da kaynayan gündem sonunda kemerede yansıdı.Kemerde birilerinin kuklası olan ve her türlü entrikanın döndüğü İlçe teşkilatı sonunda görevden alındı.

Hemen birileri ortaya M.Gül ün bu partiye geçeceğini kamuoyuna pompalamaya başladı.

Ançak MHP  daha Gül ü  harcamaya hazır değilken ve  durup dururken CHP de birilerini aday yapmak kimin fikriydi bilinmez ama  bu uğurda epey emek veren Uysal bu anda ortaya çıktı ve ben adayım demese de Adaylık teklifi aldığını öğrendik.

Hemen yaftalama başladı. Uysal Paşanın adamı diye..

Yakından tanımasam Uysalı ,  bende inanırdım.Ancak Paşa için 4 ay cezaevinde yatan ve sonunda  sokağa bırakılan Uysal sanırım Paşaya böyle bir kıyak yapmazdı.

Yapamazdı çünkü en büyük darbeyi zaten Uysal ondan yemişti.

Şimdi ben kazandım sen otur demesi zaten beklenemezdi  ve de beklenmiyor.

Paşa aday CHP yi kontrol etmek istese   daha önce aday olan Durmuş beyi aday ederdi ki  o da çok zor bir ihtimaldir.Bekleyip göreceğiz Kemer CHP de olup biteni….

Gelelim AK Partiye dün il başkanının yanına gittim ilçedeki havayı ve gerginliği aktardım  ilçe yönetiminin sadece selfie resim çekilerek yönetildiğini söyledim .Yeni bir yapılanmanın olacağının müjdesini alırken  Kemerde şimdiden ak parti küskünlerinin  tek tek gönüllerinin alınmasıyla partiye kazandırılması fikrim çok tuttu ve ilerleyen günlerde bununla ilgili bir çok yeni gelişmenin olacağını duymak beni sevindirdi.Çünkü Kemer her ne kadarda  muhalif bir Parti tarafından peşkeş çekilse de Kemerde onlara oy vermeyen bir çok kişinin beklentilerine cevap vermekte sanırım siyasi bir etik olacaktır

B u vesileyle Kurban Bayramınızı kutlarım

Ayışığı nın tüm karanlıkları aydınlatması

dileyiğle

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle