Hoşgeldiniz  

KEMERİN KOKUSU ÇIKMIŞ

SEMİH KÖKEN | 01 Haziran 2015 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
semihkoken@gmail.com

Kemer’de Kötü koku kavgası sürüp gidiyor. Kimine göre kokuyor, kimine göre kokmuyor. Bizde analiz edelim dedik ve arabaya atladığımız gibi başladık Kemer sokakların dolaşmaya. Ve sonunda bir karar verebildik. Evet gerçekten Kemer ..ok kokuyor. Ki bu koku sadece bir noktadan gelen bir koku değil. Kemerin değişik bölgelerinden bu koku yayılıyor etrafa. Ama bu kokunun öyle arıtmalardan gelen kokuyla da alakası yok.

Bu koku Kokereç kokusu. Etrafa öyle bir yayılıyor ki anlatamam.

Yasak olmasına rağmen birçok Belediye bu konuda ciddi yaptırımlar ve para cezalarıyla bunun önüne geçmeye çalışmasına rağmen Kemer’in her tarafına açıkta satılan kokoreççi açılması ve belediyenin de bunun görmemesi ise işin en tuhaf boyutu.

Acaba görülmemesi gereken kişiler tarafından mı yapılıyor, ya da zabıta güçlerinin gücümü yetmiyor orasını bilemiyoruz ama bildiğimiz şu var ki Türkiye’nin her yerinde açıkta satılan bu kokoreçlerle AB uyum süreci içerisinde mücadele sürerken Kemer’de hem de turistlerin en fazla bulunduğu yerlerde bu satışların yapılması, kanun nizam dinlenmeden bu işin sürdürülmesi karşısında tek bir şey diyebiliyoruz.

Kemer bir muz cumhuriyetimi acaba….

Eee yaz geldi, haliyle yaz gelince de en fazla tüketilen madde dondurma. Bu yıl şöyle ağız tadıyla sahilde dondurma yeme hesapları yaparken hevesimiz kursağımızda kaldı, sezona dondurma tezgahı ile ödüllendirilerek başlayan bazı arkadaşlarımız, üstün hizmetleri göz ününe alınarak bir basamak daha atlayıp Kapıkulu askeri olunca bizim de dondurma hevesimiz kursağımızda kaldı anlayacağınız.

Anlayacağız bu yazı dondurma yiyemeden geçireceğiz.

Birde maaşlı askerlerden bahsetmek istiyorum…

Bunlar partinin paralı askerleri içlerinde kadın kolları başkanı da ve  Başkaları da  ama seçim yasaklarına girdiği için şimdiden deşifre edip uykularını kaçırmaya gerek yok  nasılsa seçimin ardından kendini bilen  bu paralı askerlere gereken zaten yapılır diyerek  yazımızı bitirelim…

 

 

Ayışığının tüm karanlıkları aydınlatması dileyiğle

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle