Hoşgeldiniz  

Yaşlı çınar 100’ncü yaşını kutladı

SEMİH KÖKEN | 03 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Evde Bakım Hizmeti’nden yararlanan Emine Muazzez Acun’un 100’ncü yaşı için sürpriz doğum günü partisi düzenledi. Yaşlı çınar mum üfleyip pasta kesti. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Emine Muazzez Acun’a  mesaj göndererek doğum gününü kutladı.

 

Büyükşehir Belediyesi eve bakım hizmeti verdiği Emine Muazzez Acun’un yüzüncü yaşını sürpriz doğum günü partisi ile kutladı. Kutlama Emine Muazzez Nine’nin 83 yaşındaki oğlu Yüksel Ceyhan Karagöz ve 72 yaşındaki gelini Yaşar Karagöz yaşadığı evde gerçekleşti. Karşısında kalabalık gurubu gören Emine Muazzez Nine şaşkınlığını gizleyemezken, duygulanıp gözyaşı döktü. Uzun yaşamasının sırrını bol bol meyve tüketmeye borçlu olduğunu söyleyen Acun, pastasının mumlarını üfleyerek bu günü yaşatanlara teşekkür etti.

TÜREL DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Rahatsızlığı nedeniyle doğum günü partisine katılamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel mesaj göndererek Emine Muazzez Nine’nin doğum gününü kutladı. WALKER MUTLULUĞU

Büyükşehir Belediyesi’nin Evde Bakım Hizmeti’nden yararlandığı üç kişilik aile için sürprizlerin yaşandığı bir gün oldu. Doğum günü kutlamasının ardından, yaşlılık nedeniyle yürüme bozukluğu yaşayan 83 yaşındaki Yüksel Ceyhan Karagöz’e rahat yürüyebilmesi için walker verildi. Yüksel Karagöz mutluluğunu şu şekilde dile getirdi: “Beni çok mutlu ettiniz. Daha önce çok zorlanıyordum. Şimdi zorlanmadan yürüyerek kendi işimi kendim halledebileceğim.”

BUGÜN SÜRPRİZ GÜNÜMÜZ

Evin gelini 72 yaşındaki Yaşar Karagöz ise Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sürprizlerle dolu bir gün yaşatmasından dolayı teşekkür etti. Yaşar Karagöz, “Büyükşehir’in verdiği hizmetlerden çok memnunuz. Her zaman zor anımızda imdadımıza koşuyor. Annem için pastamız geldi. Çiçeğimiz geldi. Eşimin rahat yürüyebilmesi için walker geldi. Eşim aynı zamanda işitme sorunu yaşıyor. Bu yüzden İşitme cihazı bekliyoruz. Umarım yakın zamanda işitme cihazımıza da kavuşuruz. Gerçekten bu hizmeti yapandan ve vesile olandan Allah razı olsun” diye konuştu.

2 BİN 732 KİŞİYE EVDE BAKIM HİZMETİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Evde Bakım Hizmeti projesi ile kayıtlı 2 bin 732 kişiye sağlıktan, kişisel bakıma birçok konuda hizmet ulaştırıyor. Evde Bakım Hizmeti ile evlerinde ziyaret edilen ekonomik yoksunluk içindeki engelli, yaşlı ve yatalak durumdaki vatandaşların ücretsiz muayene ve diş tedavilerinin yanı sıra öz bakımdan ev temizliğine, alışverişten fatura ödenmesine kadar hayatı kolaylaştıracak tüm hizmetleri yapılıyor. Gerekli görüldüğü zamanlar tıbbi malzeme desteği yapılırken hastaneye gitmesi gereken hastalar için ilgili bölümden randevu alınıyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle