Hoşgeldiniz  

YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı Kapılarını Açıyor

SEMİH KÖKEN | 13 Kasım 2014 | Yaşam A- A+

Türkiye’nin dört bir yanından ve komşu ülkelerden gelen profesyonellerin geleneksel buluşma noktası olan YAPEX, 13-16 Kasım tarihlerinde Antalya Expo Center’da ziyaretçilerini ağırlayacak. Şu ana dek Antalya dışındaki illerden ziyaret için teyit veren ve ziyaretçi isim listelerini bildiren organize ziyaretçi gruplarının sayısı 4 bini aşmış durumda. Meslek odaları, ticaret ve sanayi odaları, esnaf ve zanaatkar oda ve dernekleri ile koordineli şekilde gerçekleştirilecek organizasyon ile Antalya yine tüm Anadolu’ya ev sahipliği yapacak.

 

 

Mimarlar Odası, İçmimarlar Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı’ına, düzenledikleri zengin mesleki etkinliklerle büyük destek veriyorlar. Konferans, panel, proje ve yarışma sergileri ve özel sunumlar, fuara gelecek profesyonel ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

Tarihi ve kültürel mirasın korunmasında büyük önem taşıyan restorasyon sektörünün ve yerel yönetimlerin de buluşma noktası olan YAPEX’te bu yıl Tarihi Kentler Birliği üyesi belediyelerin de standları bulunuyor. Kendi bölgelerinde gerçekleştirdikleri restorasyon ve koruma projelerini sunacak olan yerel yönetimler, aynı zamanda turizm sektörüne de kendi bölgelerindeki kültür turizmi fırsatlarını tanıtacak.

 

Ayrıca Tarihi Kentler Birliği’nin koruma ve restorasyon projelerini teşvik amaçlı düzenlediği Özendirme Ödülleri’ne ilişkin tören de YAPEX salonlarında gerçekleştirilecek. Çekül Vakfı işbirliği ve Tarihi Kentler Birliği desteği ile düzenlenen organizasyon, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle