Hoşgeldiniz  

Toplu ulaşımda bilinçli sürücüler geliyor‏

SEMİH KÖKEN | 22 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma esnafının daha kaliteli hizmet verebilmesi için ‘Toplu Ulaşım Sürücü Eğitim ve Meslek Edindirme Kursu’ açtı. Eğitimli sürücü yetiştiren bir akademi olması hedeflenen kursun sonunda ulaşım sektörüne 1500 sürücü kazandırılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin,  toplu taşımada hizmet kalitesini arttırmak ve sektörde  istihdam sağlamak için açtığı “Toplu Ulaşım Sürücü Eğitim ve Meslek Edindirme Kursu” başladı. Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı ve ASMEK işbirliğiyle gerçekleştirilen kurslar, Atatürk ASMEK, Konuksever ASMEK merkezlerinde veriliyor. MEGEP kapsamında gerçekleştirilen kurs, yoğun ilgi görüyor.

HERKESE AÇIK

Sürdürülebilir ve kaliteli toplu ulaşım hizmeti sağlanması amacıyla verilen kursun, eğitimli sürücü yetiştiren bir akademi haline gelmesi hedefleniyor. Kurs tamamlandığında 2016 yılı sonunda ulaşım sektörüne 1500 eğitimli sürücü kazandırılmış olacak. Toplu taşıma araçlarında çalışan tüm sürücülerin katılımının zorunlu olduğu kursa, ulaşım hizmetleri alanında çalışmak isteyen vatandaşlar da başvurabiliyor.

MEB ONAYLI “TOPLU TAŞIM SÜRÜCÜ SERTİFİKASI”

112 saatlik eğitim programında kursiyerler, mesleki, yeterlilik, geliştirme ve uyum odaklı eğitim alıyor. 3 ay süren eğitimin sonunda kursiyerler, MEB onaylı“Toplu Taşım Sürücü Sertifikası” almaya hak kazanıyor. Ayrıca eğitimlerde yüksek performans sergileyerek 70 ve üzeri alan kursiyerlere, Antalya toplu taşım hizmetlerinde çalışabilmesine imkan sağlayacak “Sürücü Kartı” verilecek.  Sürücü Kartı alamayanlar toplu ulaşımda çalışamayacak.

İLÇELERE DE KURSLAR AÇILACAK

İlk etapta Antalya şehir merkezinde açılan kurs, 2016 yılı itibariyle ilçelere de yayılacak. Böylece tüm Antalya’da toplu taşıma sektörü bir kaliteli hizmet standardına kavuşmuş olacak. Projenin ilçelerde de uygulanması ve yaygınlaşmasıyla birlikte Türkiye’de toplu ulaşım sektöründe örnek bir uygulamaya imza atılmış olacak.toplu taşıma sürücü kursu (1) toplu taşıma sürücü kursu (3)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle