Hoşgeldiniz  

Sütleğen Sağlık Evi şifa dağıtıyor

SEMİH KÖKEN | 18 Haziran 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Kaş’ın Gömbe ve Sütleğen mahallelerine 15 Mayıs Cuma günü gerçekleştirdiği ziyarette vatandaşlar “Sağlık ocağımız, doktor ve hemşire olmadığı için kapalı. Sağlık ocağımızın hizmete açılmasını istiyoruz” talebinde bulunmuştu. Hemen harekete geçen Başkan Türel’in girişimleriyle çürümeye terk edilmiş sağlık ocağı binası jet hızıyla Halk Sağlığı Merkezi’nden Büyükşehir Belediyesi üzerine devir alınmıştı. Gerekli tadilat ve düzenlemelerin yapılmasının ardından Sağlık Evi’ 1 Haziran Pazartesi günü kapılarını halka açarak hasta kontrolüne başladı.

GÜNDE 35-40 HASTAYA BAKILIYOR

Bir iğne yaptırabilmek için 15 kilometre uzaklıktaki başka bir sağlık ocağına gitmek zorunda kalan Sütleğen mahalle sakinleri Sağlık Evi’nin hizmete girmesiyle büyük mutluluk yaşıyor. Sağlık Evi’nin faaliyete geçirilmesiyle sadece Sütleğen Mahallesi değil, yakın çevresinde bulunan Çamlıova, Çamköy, Yayla Palamut, Yuvacık, Beldibi, Şemsi, Çimbir Mahalleleri’ndeki vatandaşlar da faydalanıyor. Sağlık Evi’nde haftada iki gün doktor ve her gün hemşire bulunuyor. Günde 35-40 hastaya bakılıyor. Sağlık Evi’nin açılmasıyla büyük bir eksiklerinin kapandığını belirten bölge halkı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ediyor.

VATANDAŞ MEMNUN

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in jet hızıyla hizmete açtırdığı Sağlık Evi’nden faydalanan vatandaşların görüşleri şöyle:

 

Mesut UÇAR (Sütleğen Mahalle Muhtarı)

Sağlık evimizde günde 35 40 hastaya bakılıyor. Haftada 2 gün doktor görev yapıyor. Hemşire hanımın gelmesi çok iyi oldu, vatandaşlarımızın derdine deva oluyor. Mahallemizin büyük bir eksiği kapandı. Menderes Başkan’a çok teşekkür ediyoruz.

 

Mustafa KARAKAYA (48 )

Bir iğne yaptırabilmek için 15 kilometre uzaklıktaki Gömbe Mahallesi’nde bulunan sağlık ocağına gidiyorduk. Şimdi hemşiremiz kendi mahallemizdeki sağlık evinde bizlere hizmet vermeye başladı. Hemşiremiz tam teşekküllü hastanelerde muayene olup tedavisine evde devam edecek hastaların pansuman, iğne, diyabet, tansiyon, ateşli hastalıklarının takibini yapıyor. Sağlık Evimizden sadece bizim mahallemiz değil, yakın çevremizde bulunan mahallelerde faydalanıyor. Hepimiz hizmetten çok memnunuz.

 

İbrahim UÇAR  (55 )

Sağlık Evi’nin atıl durumda çürümeye terk edilmesi bizi çok üzüyordu. Mahallemizin en büyük eksiklerinden birisiydi. Menderes Türel lafımızı ikiletmeden sağlık evini hizmete açtı. Şimdi sürekli hemşiremiz burada. Doktorumuz da haftada 2 gün gelip bizlere hizmet veriyor. Sağlık ocağımızın açılmasını, hemşire hanımın buraya gelmesini sağlayan Menderes Türel başkanımızdan Allah razı olsun.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel adına Sütleğen Sağlık Evi’ni ve Sütleğen Mahalle Muhtarı Mesut Uçar’ı ziyaret eden Kaş Koordinatörü Mustafa Şalvarlı vatandaşlarla da görüştü. Herhangi bir istek ve sorunlarının olup olmadığını soran Şalvarlı, halkın memnuniyeti karşısında mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle