Hoşgeldiniz  

SADIK BADAK’A YENİ GÖREV

Semih Köken | 19 Ocak 2015 | Yaşam A- A+

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) TBMM Komisyonuna seçildi.

57 ülkeden 323 milletvekilinden oluşan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi’nde, 3’ü muhalefetten toplam 8 üyenin bulunduğu Türkiye büyük Millet Meclisi Komisyonu’na Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak da seçildi.

Amasya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı’nın Grup Başkanvekili olması nedeniyle ayrıldığı AGİTPA üyeliğine Ak Parti tarafından aday gösterilen Antalya Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Sadık Badak seçildi.

Temel görevi, Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki siyasi diyaloğu parlamenterler düzeyine taşımak olan AGİTPA, AGİT ülkelerinin güvenlikle ilgili yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin sağlanması, çatışmaların önlenmesi ve mevcut sorunların çözülmesi için mekanizmalar geliştirilmesi, AGİT’in kapsamındaki ülkelerle geliştirilen güvenlik işbirliğinin mevcut kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunulması ve katılımcı ülkelerdeki demokratik kurumların güçlendirilmesi amaçlarına yönelik çalışmalar yürütüyor.

Halen Türkiye- Kanada Dostluk Grubu Başkanı olan Sadık Badak, geçen dönemde AK Parti MKYK üyeliği ve Ar-Ge Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle