Hoşgeldiniz  

Petshop sahiplerine eğitim verildi

SEMİH KÖKEN | 17 Aralık 2014 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Büyükşehir Belediyesi, Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde ev ve süs hayvanı satan  işyerleri (petshop) sahiplerine yönelik eğitim semineri düzenledi.petshop eğitim (1)

Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’nce 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde AKM’de düzenlenen eğitime 56 petshop sahibi katıldı. Eğitimde, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Zekim Cihangir, Su Ürünleri Yüksek Mühendisi İpek Korlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Erol Karacan, Orman Mühendisi Fatma Usta, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Didem Cumurcu katılımcılara bilgiler verdi.

Eğitimde, “5199 Sayılı Kanun ve Kanuna dair Uygulama Yönetmeliği”, “CITES Sözleşmesi”, “Av ve Yaban Hayvanı Satışı Ruhsatlandırması”, “Ev ve Süs Hayvanları Satış,  Barınma ve Eğitim Yerlerinin; Kuruluş, Açılış, Ruhsat, Çalışma ve Denetleme Yönetmeliği”, “Kedi- Köpek Bakım ve Besleme”, “Akvaryum Düzenlemesi, Akvaryum Canlılarının Bakımı ve Beslemesi” konuları anlatıldı. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle