Hoşgeldiniz  

KİLİKYA PALACE’DA ÇEVRE DERSİ

SEMİH KÖKEN | 27 Mayıs 2014 | Yaşam A- A+

kilikyaegitim4 kilikyaegitim1 kilikyaegitim2 kilikyaegitim3.

Ayel Çevre Danışmanlık Sahibi Ömer Karaduman, “ Tesis içinde çıkan tehlikeli atıklarımız mutlaka bulundurulması zorunlu olan tehlikeli atık deposunda toplanması gerekiyor. Toplanan bu atıklar en geç altı ay içerisinde lisanslı araçlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının lisans vermiş olduğu lisanslı bertaraf tesislerine gönderilmesi gerekiyor. Bu arada ambalaj atıklarımızın da kaynağından ayrı toplanarak, hem ekonomik hem de doğal kaynakları koruma açısından önemli olduğunu söylemek isterim” dedi.

Karaduman ayrıca son dönem özellikle Antalya bölgesinde bitkisel atık yağ toplanmasında gelinene noktadan çok iyi olduğunu söyleyerek, “ Bitkisel atık yağ toplama konusunda bölgemiz hayli ilerleme gösterdi. Personelin de son dönem aldığı eğitimler neticesinde, evdeki oluşturduğu bitkisel atık yağları bile otele getirip teslim ediyor. Bu duyarlılığı diğer atıklarımız içinde göstermemiz gerekiyor” dedi.

Kilikya Palace Otel  Kalite Müdürü Çilem Beder yaptığı açıklamada, otellerinin Antalya’da turizm işletme  tesisleri içerisinde ilk çevre izni alan otel olduğuna dikkat çekti ve çevre ile ilgili çalışmaların yoğun şekilde devam edeceğini söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle