Hoşgeldiniz  

Kemer Belediyesinden engelli ve Hasta vatandaşlara yardım‏

SEMİH KÖKEN | 27 Mayıs 2015 | Yaşam A- A+

Kemer belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü ve Özel Kalem birimi tarafından engelli ve sağlık nedeniyle yürümede zorluk çeken 4 vatandaşa Akülü araba ve tekerlikli sandalyenin yanı sıra bir hastaya da sağlık yatağı yardımı yaptı. 
Ziyaret edilen Hasta ve engelli vatandaşların Sağlık Müdürlüğü ekiplerince tansiyonu ve Ateşlerinde ölçülerek hasta yakınları bilgilendirildi. 
Hasta ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret eden Başkan Gül’e, Başkan yardımcısı Nuray Minta ve Sağlık İşleri Müdürü Erdoğan Okay’da eşlik etti.
Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Kemer Belediyesi olarak bundan 6 yıl önce başlatmış olduğumuz çalışma sonucu Kemer merkezde ve mahallerinde ikamet eden engelli vatandaşlarımızın tespit edilmesini sağladık. İhtiyaçlarını kendi karşılayamayan engelli kardeşlerimizin tek tek adreslerine ulaşarak ihtiyaçlarını ve taleplerini sorduk. Bunun yanı sıra bünyemizde yeni kurulan Sağlık Müdürlüğü ekipleri yaşlı ve engelli yurttaşlarımızın yalnızca ihtiyaçlarının değil haklarının da olduğu bilinciyle, Ev temizliğini yeterli biçimde yapamayan bireylerin, evlerinin temizliği yapılarak yaşadıkları ortamın sağlık koşullarına uygun hale getirilmesinde, Duş, Kuaför ve bakım işleri gerçekleştirmekteyiz. Dedi
Kemer Belediyesi tarafından engellilere ve hastalara verilen araçlardan ve hasta yataklarından duydukları memnuniyeti dile getiren engellilerin ve hastaların aileleri Belediye Başkanı Mustafa Gül’e teşekkür ederek; “Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin” dediler.DSC_4171 DSC_4176 DSC_4179

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle