Hoşgeldiniz  

İpek Şevik Yazdı… 19 Mayıs 1919

Semih Köken | 23 Mayıs 2021 | Yaşam A- A+

İpek Şevik Yazdı…  19 Mayıs 1919

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmî bayramıdır.19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.
Düşünmesi bile gözlerinizi yaşla doldurmaya yetecek kadar gurur verici bir başlangıç bu tarih. Öyle bir sevgi ve minnet var ki yüreğimde. Bana, çocuklarıma belki de torunlarıma kadar bu aşkı iliklerime kadar yaşadığım şekilde iletebilmek için her daim yenileyeceğim. Anlatacağım, göstereceğim, okutacağım.
Türkiye’de TC vatandaşı olup ta bu kutlu günlerin anlam ve önemini bilsede reddetmeyi uygun görenler. Her bir toprak kokusunda, özgür konuştuğu dilinde, ibadetlerini serbestçe yaptıkları kutsal yerlerinde, denize her baktığında, seslendiği Türk isimlerinde duydukça, istiklal marşında oturarak aslen kimliğini kendine kazandıran Atamıza ve biz Türk milletine saygısızlık ederken düşünmeli yada başka bir yer seçmeli.
Yabancı insanlara bile Atatürk ile alakalı bir hediye verildiğinde kendini özel hissediyor. Çünkü biz Türk milletinin en büyük değer ve önderi ATATÜRK. Bundan rahatsız olan her bir toplum bireyinin size kazandırılan bu yüceliğin artık farkına varmanızdır. Bu kutlu günde gençlerimiz başta olmak üzere TÜM TÜRKİYEMİN günü kutlu olsun.
ATAM İZİNDEYİZ. Gençlere bıraktığın özel günümüzde her güne yeni bir fikir, başarı, hedef, barışçıl ve emekle yolundan yürüyor olacağız.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle